• 20.04.2021

Aktualizováno! Mimořádné upozornění rektora Slezské univerzity

Mimořádné upozornění rektora Slezské univerzity k podmínkám osobní přítomnosti studentů na výuce pro období od 12. dubna 2021 a upozornění na vydání rozhodnutí o preventivním testování zaměstnanců Slezské univerzity na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2.
  • 20.04.2021

Titul prvního mistra Slezské univerzity ve hře League of Legends si odnáší tým Black Eagles

Historicky první turnaj ve hře League of Legends (dále LoLko) si pro příznivce esportu připravila Slezská univerzita v Opavě. Prvními mistry se stali hráči z týmu Black Eagles. Jak dvoudenní „gamingové“ klání probíhalo? Musí počítačoví hráči trénovat stejně jako klasičtí sportovci?
  • Kamila Návratová
  • 19.04.2021

Zaniklý „svět žen“

K nenápadným, a přitom pozoruhodným památkám Opavy náleží sídlo Filozoficko-přírodovědecké fakulty na Masarykově třídě. Pamětníci si vybaví, že se zde dříve nacházel středoškolský internát. Jiní znají fotografie, na nichž z jeho vyzdobeného balkónu přihlížel v roce 1924 defilé krojovaných účastníků slavnostního průvodu Tomáš Garrigue Masaryk. Prapůvod budovy je ale podstatně starší a pro mnohé může být překvapující, že byla po většinu své existence doslova „světem žen“.
  • 19.04.2021
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Nový studijní program Mezinárodní obchod

Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné se podařilo rozšířit nabídku o další studijní program. Tentokrát dostal zelenou profesně zaměřený studijní program Mezinárodní obchod, který bude vyučován v prezenční formě bakalářského studia.
  • Daniel Martínek
  • 16.04.2021

Soutěžte s námi o nejlepší komentář!

Jak jsme vás již dříve informovali zde na stránkách, máte možnost se v průběhu letošního roku každý měsíc zapojit do soutěží o originální kousky z limitované autorské kolekce oděvů vyhotovené k výročí 30 let vzniku Slezské univerzity (SU). V dubnu jsme pro vás připravili soutěžní klání, ve kterém budou hrát prim důvtip a invence. Jste připraveni? Soutěž o nejlepší komentář je tady!
  • 15.04.2021

Slezská univerzita ví, kam „kráčí“. O své budoucnosti důkladně přemýšlela

Štěstí přeje připraveným a Slezská univerzita mezi ně rozhodně patří! Podobně jako úspěšné podniky pečlivě tvoří své podnikatelské plány, také ona se může opřít o svůj Strategický záměr na období 2021+. Tento dokument ukazuje směr, kterým se chce Slezská univerzita v Opavě v následujících deseti letech vydat, čeho chce dosáhnout a jaká chce díky těmto krokům být.
  • 14.04.2021

Turnaj v esportu se blíží, seznamte se s naším týmem SLUníčka!

Doba pokročila a pandemie koronaviru tomu jen nahrála. Populární esport pronikl na Slezskou univerzitu a nutno podoktnout, že jsme mu ochotně otevřeli dveře. Při příležitosti blížícího se prvního turnaje esportů na půdě naší alma mater vám představujeme tým SLUníčka, který začal relativně nedávno psát svou historii, a na Oddělení komunikace věříme, že je před ním dlouhá a zářná budoucnost.
  • 13.04.2021

Cestou necestou se Slezskou! Známé osobnosti zvou na toulky Moravskoslezským krajem

Moravskoslezský kraj (MSK) je místem, které pohladí na duši každého návštěvníka. Malebnou krajinu zdobí majestátní vrcholky hor, významné řeky si hledají svou cestu do Baltského a Černého moře, města jsou odrazem různorodého lidského umění a spolu s často neznámými zákoutími se tento kraj stává vskutku světovým místem. Studenti oboru Multimediální techniky (MMT) na Slezské univerzitě v Opavě ve spolupráci s Moravian-Silesian Tourism natočili se slavnými osobnostmi našeho kraje krátké medailonky, které jsou v rámci výzvy MSK pozvánkou na ta nejkrásnější místa u nás. Kdy jindy objevovat místa za humny, když je cestování do zahraničí komplikovanější než kdykoliv předtím?
  • 12.04.2021

Chcete si užít dávku adrenalinu? Matematický ústav nabízí zajímavé kurzy nejen pro matematické obory!

Počítání, počítání a zase jenom počítání. Je tohle vaše představa o výuce na Matematickém ústavu Slezské univerzity v Opavě? Nemohli jste se splést více! Studenti Matematických metod v krizovém řízení totiž mají možnost zúčastnit se hned několika zajímavých a velmi užitečných kurzů zcela zdarma. Nejste studentem daného oboru, ale přece jen byste chtěli pokořit skálu nebo vyskočit z letadla? Stačí se přihlásit!
  • 09.04.2021

Rozhovor se studentkou ITF Bárou Reichovou nejen o cyklu fotografií Nezlomní olympionici

Studentka Institutu tvůrčí fotografie a jedna z nejlepších českých sportovních fotografek Bára Reichová se svým cyklem fotografií Nezlomní olympionici získala cenu v soutěži Czech Press Photo a uspěla i v mezinárodní soutěži Sony World Photography Awards. Jak vypadala sportovní příprava vrcholových sportovců během prvního nouzového stavu na jaře 2020? O strastech našich olympioniků se dozvíte z rozhovoru s autorkou celého cyklu Bárou Reichovou i samotných fotografií.