• 09.12.2019
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Reprezentační ples 2020

Chystejte taneční kreace, další Reprezentační ples fakulty se blíží! Jedna z nejoblíbenějších událostí roku už zná své datum. 21. února se v Obecním domě Družba v Karviné bude opět veselit skoro celá fakulta. Celý večer nás bude provázet Roman Pastorek a skupina Smolaři! Těšit se můžete i na bohatý kulturní program a losování o krásné ceny. PRODEJ VSTUPENEK začíná již 9. prosince v kanceláři A303, cena za jednu vstupenku je 500 Kč.
  • 09.12.2019

Bene Merito – čestná medaile ministra zahraničních věcí Polské republiky pro Irenu Korbelářovou a Rudolfa Žáčka

U příležitosti slavnostního setkání na Velvyslanectví Polské republiky v Praze převzali 21. listopadu 2019 profesorka Irena Korbelářová a profesor Rudolf Žáček z rukou J. E. Barbary Ćwioro, velvyslankyně Polské republiky v Praze, čestnou medaili Bene Merito.
  • 08.12.2019

"Opavská nej": první mechanické hodiny, mílové právo nebo sodovkárna v Českých zemích

Ve středu 20. listopadu 2019 se v prostorách městské knihovny Petra Bezruče křtila nová publikace "Opavská nej", na které se podíleli také pracovníci Slezské univerzity v Opavě. Kniha přináší 33 největších zajímavostí týkajících se historie města a přináší také dosud nepublikované obrazové přílohy.
  • 07.12.2019

Výstava vedoucího Institutu tvůrčí fotografie Vladimíra Birguse v Paříži

Na začátku listopadu 2019 byla v Českém centru v Paříži zahájena výstava vedoucího ITF Vladimíra Birguse Tak mnoho, tak málo
  • 07.12.2019

Přednáška o masových vrazích na Slezskou přitáhla veřejnost

Na Slezskou univerzitu zavítal PhDr. Andrej Drbohlav dlouhodobě se zabývající profilem sériových a masových vrahu a dalších extrémních forem behaviorální patologie a psychopatologie. Jeho přednáška Psychologie masových vrahů nebyla první v jeho cyklu přednášek. Už dříve dělal osvětu po českých luzích a hájích s přednáškou na téma sérioví vrazi. Šlo o dvě a půl hodiny poutavého vyprávění odborníka na dané téma. Mnohým z nás projížděl mráz po těle, dozvěděli jsme se toho spoustu nejen o skutcích nejhorších masových vrahů v novodobých dějinách lidstva, ale řeč přišla i na prevenci a různé typy duševních poruch, které právě k takovým činům některé vrahy doženou.
  • 06.12.2019

Studenti a pedagogové Institutu tvůrčí fotografie vystavovali v Bratislavě

Studenti a pedagogové Institutu tvůrčí fotografie prezentovali své práce na mezinárodním fotografickém festivalu Měsíc fotografie v Bratislavě 2019 a Off_festival Bratislava 2019
  • 06.12.2019

Stolní tenistka Kristýna Štefcová vybojovala dvě akademické medaile

Na letošním Akademickém mistrovství České republiky ve stolním tenisu, které se hrálo o víkendu na přelomu listopadu a prosince v Břeclavi, získala studentka oboru Angličtina – Němčina Slezské univerzity v Opavě Kristýna Štefcová dva cenné kovy. V turnaji žen vybojovala bronzovou a v mixech stříbrnou medaili.
  • 05.12.2019

Univerzitní studenti připravují Vánoce pejskům

OPAVA - „Blíží se období Vánoc, tedy času zázraků a dobrých skutků. My jsme se rozhodli i letos jeden takový dobrý skutek udělat! Už po druhé vás prosíme o pomoc pejskům z Městského útulku Opava, pojďte do toho s námi a udělejme radost pejskům, kteří zůstali sami!“ uvádí k akci Lucie Zelinková, prezidentka Studentská unie Slezské univerzity s tím, že sbírka se uskuteční v týdnu od 9. do 13. prosince.
  • 04.12.2019
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Tradiční mezinárodní studentský seminář tentokrát na Opéefce

Ve dnech 26. až 29. listopadu 2019 se na půdě Obchodně podnikatelské fakulty uskutečnilo tradiční setkání studentů Politechniky Rzeszowske, Fakulty managementu a Slezské univerzity v Opavě, Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné. Letos poprvé se oficiálním partnerem stala i Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.
  • 04.12.2019

Profesor Zdeněk Stuchlík se stal laureátem Nušlovy ceny za rok 2019

Laureátem Nušlovy ceny za rok 2019 se stal teoretický fyzik a vedoucí Ústavu fyziky Slezské univerzity v Opavě, prof. RNDr. Zdeněk Stuchlík, CSc. Česká astronomická společnost touto prestižní poctou ocenila zejména jeho zásluhy o zřízení Slezské univerzity a vybudování školy teoretické astrofyziky na Filozoficko-přírodovědecké fakultě. Slavnostní předání ceny se uskuteční ve středu 4. prosince 2019 od 18 hodin na Hvězdárně a planetáriu Brno. Poté bude přednesena laureátská přednáška.