• 22.11.2023

Esport našej univerzity: Nové výzvy v univerzitných ligách!

Každý semester pre nás predstavuje novú výzvu v rámci univerzitných líg. V tejto sezóne sme opäť pripravení zanechať výraznú stopu v hernom svete. Nezmeškajte preto príležitosť sledovať našu vášeň, ktorú investujeme do každého turnaja a zápasu. Tak ako každý semester, tak aj tento máme hojné zastúpenie našej e-športovej sekcie v univerzitných ligách.
  • 21.11.2023

Jak pivní běžci do cíle doběhli

Když se měsíc říjen ke svému konci nachýlil a venku zavládlo sychravé počasí, které lákalo k večerům strávených doma v teple u školních povinností, nastala ideální chvíle studenty trochu rozpohybovat. A tak se pod záštitou Studentské unie Slezské univerzity uskutečnil již několikátý ročník všemi oblíbeného Pivního maratonu.
  • Lenka Kendeová
  • 16.11.2023

Studenti si v Opavě připomněli listopadové události

Studentská unie studentů naší univerzity si již s dvoudenním předstihem připomenula události předcházející změně režimu v naší vlasti v roce 1989. Vzpomínkový program nabídla jak studentům a pedagogům naší univerzity, tak i široké veřejnosti. Volbou poněkud netradičního termínu umožnila účast na akci i těm studentům, kteří se ve státní svátek již rozjíždějí do svých domovů. Místu listopadového setkávání akademické obce u památníku Srdce studentstva dřívější termín neubral nic ze slavnostní a důstojné atmosféry, podtrhnuté účastí jak rektora a dalších členů nejvyššího univerzitního vedení, tak přítomností primátora statutárního města Opavy.
  • Lenka Přečková
  • 15.11.2023
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Prezentace projektu CEPIS delegaci evropských novinářů

Výběrová komise Operačního programu Spravedlivá transformace na svém zasedání 26. října 2023 doporučila projekt CEPIS k financování. Tímto byl fakticky ukončen proces hodnocení a schvalování, který bude do konce roku finalizován vydáním rozhodnutí o poskytnutí dotace.
  • 10.11.2023

Samet nejen na Opavsku aneb přijďte s námi zavzpomínat!

Studentská unie společně s fakultami Slezské univerzity Vás srdečně zve na vzpomínkový program listopadových událostí 1989, který se pro všechny zájemce uskuteční dne 15. 11.
  • 09.11.2023

Chceme-li sklízet, musíme zasadit!

Neviditelná semínka jsme zaseli již před dávnější dobou, kdy Slezská univerzita zahájila proces úsilí o začlenění do tzv. Evropské univerzity. Intenzivní, několikaletá práce se vyplatila, letos v červnu přišla skvělá zpráva: Aliance devíti evropských univerzit STARS EU, jejíž součástí je i naše univerzita, získala ve výzvě programu Erasmus+ "Evropské univerzity" čtyřletý grant v celkové výši 12,4 mil. EUR! Nyní se již práce v mezinárodních týmech úspěšně rozbíhají. Symbolika kolektivní péče vedoucí ke společnému růstu v mnoha oblastech byla v aktuálních chladnějších podzimních dnech demonstrována vysazením cibulek tulipánů, které na jaře vykvetou ve formaci loga aliance STARS EU.
  • 09.11.2023

Institut tvůrčí fotografie představil v Bratislavě trojici výstav

Institut tvůrčí fotografie FPF SU v Opavě se už tradičně zúčastňuje mezinárodních festivalů Měsíc fotografie a OFF festival v Bratislavě. Pro 33. ročník Měsíce fotografie připravil dvě výstavy. V Open Gallery uvádí ve dnech 4. - 30. 11. 2023 výstavu "Uvnitř. 33. rok Institutu tvůrčí fotografie FPF SU", sestavenou z nejnovějších klauzurních, bakalářských, diplomových a disertačních prací, které jsou tematicky zaměřeny na vnitřní život a život nejbližších lidí, vztahy, intimitu, na rozličné formy autorské sebereflexe, introspekce či arteterapie. Její součástí jsou i autorské knihy a závěrečné teoretické práce a projekce 24 autorských souborů.
  • Lucie Dospivová
  • 08.11.2023
  • Fyzikální ústav v Opavě

Přijměte pozvání na online přenos vzácného úkazu zítra 9. listopadu 2023

Ve čtvrtek 9. listopadu v dopoledních a poledních hodinách dojde na obloze k vzácnému astronomickému úkazu: Měsíc zakryje na denní obloze jasnou planetu Venuši. Za příznivého počasí bude úkaz pozorovatelný i pouhýma očima, přímý videopřenos úkazu nabídnou veřejnosti i pracovníci Fyzikálního ústavu v Opavě.
  • David Slosarczyk
  • 07.11.2023
  • Matematický ústav v Opavě

Týden Akademie věd zahájen, od polární záře k Eulerovu číslu

Ve studovně její knihovny začala v pondělí 6. listopadu odpoledne v Praze mimořádná událost – Týden Akademie věd České republiky – podpořená mediálním partnerem Českou televizí a generálním partnerem společností MGP.
  • Lada Dobrovolná
  • 01.11.2023
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Den prevence v UniPointu pobaví i poučí děti i dospělé

Také letos na podzim bude univerzitní centrum UniPoint v OC Breda hostit Den prevence, který pro širokou veřejnost 2x ročně připravuje Fakulta veřejných politik (FVP). Akce oblíbená u dospělých i dětí má za úkol zvýšit povědomí o důležitosti prevence, jejíž podceňování může mít bohužel mnohdy nedozírné následky. A to nejen, co se týká zdraví, ale i v dalších oblastech života.