• 10.04.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Novou děkankou Fakulty veřejných politik byla zvolena doktorka Marta Kolaříková

Ve středu 10. dubna proběhly volby kandidátek na post děkanky Fakulty veřejných politik v Opavě. Akademický senát FVP zvolil v tajném hlasování na funkci děkanky Mgr. et Mgr. Martu Kolaříkovou, Ph.D.
  • Lenka Přečková
  • 10.04.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Spustili jsme registraci na Vyběhněte s děkanem

Je nejvyšší čas začít trénovat. 15. května 2024 proběhne 10. ročník akce s názvem Vyběhněte s děkanem. Trasa zůstává stejná. Běží se z Univerzitního náměstí na Lodičky (5,3 km).
  • 09.04.2024

Výstava Jana Vlčka "Všechno je v… diagonále" v Galerie Hauerova 4

Bezmála na den přesně se Galerie Hauerova 4 znovu po dvou letech otevírá Janu Vlčkovi. První výstava se jmenovala hravě Pjekná chiba a byla co do zastoupených výtvarných žánrů velmi pestrá.
  • 09.04.2024

Proběhla výroční konference STARS EU na Université de Franche-Comté

Ve dnech 21. a 22. března 2024 se ve francouzském Besançonu uskutečnila výroční konference STARS EU pořádaná Université de Franche-Comté. Ústředním tématem letošního setkání byla „Akcelerace regionální tranzice“.
  • Kamila Návratová

Vernisáž výstavy 34 Photographs from Poland studenta ITF Adriána Švece

Dne 4. 4. v 18:00 proběhla v pražské fotografické galerii Teleport vernisáž výstavy 34 Photographs from Poland slovenského fotografa Adriána Švece.
  • Kamila Návratová

Student ITF představuje v galerii Fragment knihu a výstavu Pražská sezóna

Premiéru publikace Eduarda Palíška „Pražská sezóna“ uvádí Fragment Gallery spolu se stejnojmennou výstavou, která představuje průřez knižní novinkou. Akce je výsledkem dlouhodobé orientace autora na žánr street fotografie. Eduard Palíšek zkoumá dění v ulicích Prahy a soustavně zachycuje momenty charakterizující proměny jejích nálad. Rád se vrací zejména na Karlův most a na Václavské náměstí, podobně jako do jejich širšího okolí. Výstava v galerii Fragment bude otevřena 4. dubna a potrvá do 19. května.
  • Fyzikální ústav v Opavě

Startuje fotografická a výtvarná soutěž „V zajetí vesmíru“

Knihovna U Mokřinky při příležitosti 135. výročí svého založení vyhlašuje ve spolupráci s Hvězdárnou barona Artura Krause Pardubice, Hvězdárnou Žebrák, Fyzikálním ústavem v Opavě, Slovenským zväzom astronómov, fotografy Danielou Rapavou a Tomášem Slovinským a s Českou astronomickou společností 9. ročník fotografické a výtvarné soutěže, tentokrát na téma „V zajetí vesmíru“. Téma otevírá možnosti a hlubokou inspiraci všem fotografům, kreslířům, malířům a dalším grafickým umělcům. Tématem letošního ročníku je rovněž palčivý problém světelného znečištění.
  • 02.04.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné
  • Staženo dne 11.04.2024

Týden podnikavosti na Obchodně podnikatelské fakultě je opět tady!

Je to tady! Opět po roce si pro vás naše fakulta připravila záživný Týden podnikavosti, v rámci kterého vás čeká nabitý program. Ten všechny zvídavce provede světem podnikání, inovací a osobního růstu. Neváhejte a přijďte s námi propojit teorii s praxí a každý den objevujte nové cesty plné poznání a inspirace.
  • 28.03.2024

Budoucnost ovlivněná umělou inteligencí – ekonomie

Jedním z nejvýraznějších a nejdiskutovanějších technologických trendů poslední dekády je rozhodně umělá inteligence. Umělá inteligence, často označovaná zkratkou AI (z anglického „artificial intelligence“), je obor informatiky, který se zabývá vytvářením systémů schopných provádět úkoly, které by jinak vyžadovaly lidskou inteligenci. V posledních letech jsme byli svědky exploze zájmu a využití umělé inteligence ve všech oblastech lidského života, od zdravotnictví přes obchod až po řešení environmentálních problémů. Tato obrovská popularita AI je dána nejenom jejími slibnými možnostmi, ale také stále se rozvíjejícími technologiemi, které umožňují její praktické využití ve všedním životě. V nových dílech Dobré vědět se podíváme na to, co vlastně umělá inteligence je, proč se stala tak populární a jaký vliv má na naši současnou společnost.
  • 27.03.2024

Dramatické finále Derby 4 univerzít: Slezská univerzita získala striebro

V sobotu 23. marca sa uskutočnilo historicky prvé Derby štyroch univerzít na pôde Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO, kde sa štyri univerzity stretli v obľúbenej hre League of Legends. Slezská univerzita, reprezentovaná tímom SLUníčka, sa zapojila do boja o prize pool 40 000 Kč.