• 26.05.2021

Opava ožije divadlem. Studentský festival Na cestě! přichází do Dvořákových sadů

A je to tady! Čtrnáctý ročník festivalu Na cestě! má své konečné datum. Dlouho očekávaný studentský festival se uskuteční ve dnech od 9. 6. do 10. 6. 2021 v netradičních venkovních prostorách. Arkády ve Dvořákových sadech se na dva dny promění ve festivalové jeviště a nabídnou všem divákům i kolemjdoucím produkci studentů kulturní dramaturgie.
  • 25.05.2021

Slezská univerzita podporuje studující sportovce!

Víte o tom, že Slezská univerzita podporuje studující sportovce? Skloubit sport na výkonnostní úrovni a studium není snadné, naše alma mater na to myslí! Slezská univerzita má zájem, aby její studenti, mezi nimiž jsou i úspěšní a nadějní sportovci s mimořádnou sportovní výkonností, mohli současně zvládnout studijní požadavky i kvalitní sportovní přípravu a účast na soutěžích.
  • 24.05.2021

Nenechte si ujít Dialog s rektorem!

Stala se z toho tradice, na kterou může být Slezská univerzita hrdá! Dialog s rektorem je významná a ojedinělá aktivita naší alma mater, se kterou se na jiných školách setkáte spíše sporadicky nebo vůbec. Nyní bude mít konečně po dlouhé a neplánované pauze zaviněné koronavirovou pandémií své čtvrté pokračování.
  • 24.05.2021

Studenti a absolventi Institutu tvůrčí fotografie uspěli v soutěži Czech Press Photo. Nyní jsou jejich práce vystaveny v Národním muzeu v Praze

Řada studentů a absolventů ITF uspěla ve fotografické soutěži Czech Press Photo 2020 a nyní vystauje v Národním muzeu v Praze
  • Kamila Návratová

Umělcem v Bělorusku – debata s běloruským spisovatelem Sjarhejem Kalendou

Ústav filmové, televizní a rozhlasové tvorby a Ústav bohemistiky a knihovnictví ve spolupráci s Ambasádou nezávislé běloruské kultury zvou na debatu se spisovatelem, redaktorem a výtvarníkem Sjarhejem Kalendou. Debata proběhne on-line na FB profilu Filozoficko-přírodovědecké debaty, a to 27. 5. 2021 od 10.00 hodin. Debatu moderuje literární historik a básník Jakub Chrobák.
  • 21.05.2021

Zdarma kino pod širým nebem? Nepropásněte Týden s filmy Slezské univerzity!

Přesně týden po rozvolnění opatření se mohou milovníci filmu těšit na první venkovní akci pořádanou Slezskou univerzitou v Opavě. Týden s filmy Slezské univerzity je už za dveřmi a je tak na čase si připomenout kdy, kde, co a jak.
  • 21.05.2021

Absolventi AVT se ve svém podcastu rvou s osudem!

Na poli rozhovorů a podcastů si každý divák přijde na své. Tedy téměř každý. Jiřímu Vávrovi a Jaroslavu Zajíčkovi, absolventům oboru Audiovizuální tvorba (dále AVT), který je součástí Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby na Slezské univerzitě, nabídka nestačila, a tak se rozhodli točit vlastní pořad Rváči s osudem.

Podívejte se do historie Slezské univerzity v letech 2006 až 2010

Zveme vás na procházku do historie Slezské univerzity! Máme k tomu dobrý důvod, vždyť naše alma mater letos slaví 30. výročí svého vzniku. My jsme při té příležitosti připravili minisérii sedmi animovaných historických spotů, které vám přiblíží důležité milníky existence Slezské univerzity, tedy od událostí, které předcházely jejímu vzniku, až po současnost.
  • Viktorie Kovářová
  • 19.05.2021
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Opavský majáles a studentský život - rozhovor s absolventkou fakulty Lucií Zelinkovou

Lucie Zelinková na Fakultě veřejných politik v Opavě absolvovala bakalářský studijní program Sociální patologie a prevence a navazující magisterskou Veřejnou správu a sociální politiku. Studium na Slezské univerzitě jí poskytlo mnoho příležitostí pro vlastní realizaci a zdokonalování se, ať už v roli pomocné vědecké síly, nebo prezidentky Studentské unie. V čele unie dodnes organizuje charitativní a kulturní akce. Jednou z nich je studenty i širokou veřejností oblíbený Opavský majáles. S Lucií Zelinkovou si povídala Viktorie Kovářová, pomocná vědecká síla PR oddělení Fakulty veřejných politik a rovněž členka studentské unie.
  • 19.05.2021

Unisféra opět ožila a populárně vzdělává veřejnost!

Spousta lidí se ráda kochá hvězdnou oblohou, vychutnává si pohled do vesmíru a přemýšlí, jak je náš svět ve skutečnosti titěrný. Co když se však objeví mraky? Tehdy pozorování končí a nám nezůstává nic jiného, než vyčkat na příhodnější počasí. A co když chceme dohlédnout dále, než jen na nebe nad námi? Od toho je tady Unisféra Fyzikálního ústavu v Opavě. Unikátní sférická projekce, která diváky vtáhne do středu dění a z obyčejného sledování plátna se rázem stane procházka vesmírem. Tuto netradiční projekci přišli v těchto dnech okusit na vlastní kůži i žáci 4. ročníku Základní školy Vrchní v Opavě.