• 30.04.2020

Jak se žije na univerzitě: 4. díl

Univerzitní prostředí, to je mnoho lidí a osudů. Jak vnímají naši vyučující, studenti a pracovníci současné období, které ovlivňuje každého z nás? V cyklu Jak se žije na univerzitě se můžete těšit na postřehy několika z nás, které spojuje Slezská univerzita.
  • Kamila Návratová
  • 29.04.2020

Jak se žije pod rouškou? Odpovědi hledá výstava fotografů Iva Žídka a Jana Langera

Student a absolvent Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě Ivo Žídek a Jan Langer jsou autory fotograficko-sociálního projektu reagujícího na současnou koranovirovou dobu „Životy pod rouškou“.
  • 29.04.2020

Otec bratří Čapků ve vzpomínkách našich studentů

Omezení spojená s přijatými opatřeními v boji proti šíření koronaviru dopadla také ve velké míře na veřejné knihovny. Městská knihovna v Praze přistoupila k řešení, jak zpřístupnit své archivy aktivně a již nějakou dobu pro své návštěvníky připravuje v online prostoru přednášky, rozhovory, úvahy, ankety. Zároveň sdílí i hudební videa a v archivu loví záznamy minulých úspěšných přednášek, které postupně zveřejňuje formou podcastů na Soundcloudu knihovny. Jedním z nabízených záznamů autorského čtení je rovněž pořad Společnosti bratří Čapků, ve kterém účinkovali naši studenti Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo.
  • 28.04.2020

Jak se žije na univerzitě: 3. díl

Přinášíme vám třetí díl z nového cyklu Jak se žije na univerzitě, který zprostředkovává postřehy pracovníků a studentů napříč celou naší univerzitou v období koronaviru. Jak ovlivňuje nastalá situace nejen studenty a pedagogy, ale i vedení fakult?
  • 27.04.2020

František Kotleta: Slezská univerzita pro mě znamená dobrodružství

Přední spisovatel a mistr scifi světů je mimo jiné absolventem oboru Veřejná správa a regionální politika Slezské univerzity v Opavě. Víte, o kom je řeč? Leoš Kyša neboli František Kotleta nám poskytl rozhovor nejen na téma jeho studií.
  • 25.04.2020

Jak se žije na univerzitě: 2. díl

Univerzitní prostředí, to je mnoho lidí a osudů. Jak vnímají naši vyučující, studenti a pracovníci současné období, které ovlivňuje každého z nás? V cyklu „Jak se žije na univerzitě“ se můžete těšit na postřehy několika z nás, které spojuje Slezská univerzita.

Rozvolnění mimořádných opatření č. 3 pro omezenou možnost vstupu studentů

III. Změny a doplnění - Rozhodnutí rektora č. 8/2020 - Opatření k zamezení šíření koronaviru

Změny v harmonogramu akademického roku 2019/2020

I. Změny a doplnění Rozhodnutí rektora číslo 5/2019 o stanovení harmonogramu akademického roku 2019/2020 na Slezské univerzitě v Opavě.
  • 24.04.2020

Docent Pelc z Ústavu historických věd objasnil identitu československého reprezentanta v ledním hokeji.

Jágr, Voráček, Pastrňák, Eliáš, Hašek, bratři Kaberleovi a další, kteří se v národním dresu třeba jen mihli. Zmínit celý seznam špičkových českých hráčů ledního hokeje posledních let by vydal snad na celý sborník. Všichni je dobře známe a jejich velké ledové bitvy prožíváme odnepaměti. Umíte si ale představit, že někdo z výše zmíněných hokejových reprezentantů vlastně nemá své celé jméno? Že upadl v zapomnění a po mnoha desítkách let by se ani nevědělo, kdo že je ten třetí zleva na týmové fotografii?
  • 22.04.2020

Jak se žije na univerzitě: 1. díl