• 20.01.2020

Posluchači historie budou Slezskou univerzitu reprezentovat na konferenci v Praze

OPAVA - Ve středu 15. ledna proběhlo na půdě univerzitní budovy Masarykova třída 37 v Opavě školní kolo Celostátní studentské vědecké konference - Historie 2020, kterého se účastnili studenti oborů přednášených na Ústavu historických věd. Ti nejlepší vyjedou do Prahy Slezskou univerzitu reprezentovat dál.
  • 17.01.2020

Audiovizuální tvorba zve na svůj Open Evening

Prezentace ročníkových prací mladých filmařů Slezské univerzity v Opavě. Tak to je podtitul akce Open Evening Audiovizuální tvorby.
  • 16.01.2020

Moderní výzvy lidstva se zaměří na moc, politiku a mezinárodní hrozby

Moc, politika a mezinárodní hrozby. To je téma v pořadí páté přednášky a besedy z cyklu Moderní výzvy lidstva, na kterém spolupracují Mendelovo gymnázium Opava a Fakulta veřejných politik Slezské univerzity v Opavě. Zájemci jsou na ni zváni v úterý 21. ledna od 14.15 hodin do auly Fakulty veřejných politik v Opavě (Bezručovo nám. 14, Opava).
  • 15.01.2020

Slezská univerzita má novou součást. Fyzikální ústav v Opavě

V souladu s rozhodnutím Akademického senátu Slezské univerzity v Opavě a se schválenou změnou statutu Slezské univerzity v Opavě vznikl k 1. lednu 2020 Fyzikální ústav v Opavě. Ten je vedle Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě, Fakulty veřejných politik v Opavě, Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné a Matematického ústavu v Opavě pátou součástí Slezské univerzity v Opavě.
  • 15.01.2020

Školní kolo historické konference a ustavující schůze Historického klubu

Historická klub studentů Slezské univerzity si Vás dovoluje tímto pozvat na školní kolo historické konference a ustavující schůzi klubu, které se budou konat ve středu 15. ledna v 13 hodin v učebně M6 univerzitní budovy na Masarykově třídě 37.
  • 14.01.2020

Oddělení audiovizuální tvorby se podílelo na unikátní publikaci Cesty do ostravského (v)nitrozemí

Na konci roku 2019 vydal spolek Fiducia knihu Cesty do ostravského (v)nitrozemí I, která se pokouší o zmapování duše ostravské krajiny. Na knize spolupracovali také pedagogové oddělení audiovizuální tvorby Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.
  • 13.01.2020

Slezská univerzita v Opavě se zapojila do rozsáhlého projektu o tradici našeho rybářství a rybníkářství

Slezská univerzita v Opavě se zapojila do rozsáhlého projektu, jehož cílem je zjistit, jak je možné využít tradici našeho rybářství a rybníkářství k rozvoji cestovního ruchu, včetně gastronomie a k utváření krajiny...
  • 08.01.2020

Slezskou univerzitu zaměstnavatelé vnímají pozitivně

Osmnáctá příčka napříč všemi českými, moravskými a slezskými vysokými školami. To je místo, které letos více než pět set zaměstnavatelů v ČR přisoudilo Slezské univerzitě v Opavě v hodnocení ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI 2019.
  • 06.01.2020
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné
  • Staženo dne 12.01.2020

Zemřela Ing. Elena Mielcová, Ph.D.

S velkou lítostí oznamujeme, že nás dne 27. 12. 2019 navždy opustila Ing. Elena Mielcová, Ph.D.
  • 03.01.2020

Na Slezské se buduje dívčí basketbalový tým

Možná to byla otázka už mnohých z vás. Přiznám se, že i já sám jsem se pídil, proč nemá Slezská univerzita basketbal alespoň v rámci tělocviku, proč tady žádná podobná aktivita dávno není, když se naše škola nachází ve městě, které je díky BK Opava baštou tuzemské košíkové. Kloudnou odpověď jsem nikdy nedostal. Naštěstí máme na Slezské univerzitě aktivní studenty, kteří mnohdy berou situaci do vlastních rukou.