• 03.02.2020

Namixuj si svůj studijní obor. Jinak a hravě

Věda mne baví, tak popojedu o kousek nahoru. Mám také umělecké ambice a baví mne pracovat s lidmi. Takže zase nahoru. Jo, také mne zajímá angličtina, tak hóódně nahoru. Co je tohle, aha, ekonomika, tak to dolů. Ještě je tu historie. Ta mi moc neříká, nechám ji, jak je…
  • 01.02.2020

Paměti Frana Směji jako ediční počin literatury z regionu

Dr. Martin Tichý, pedagog a zastupující vedoucí Ústavu bohemistiky a knihovnictví Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě, a Mgr. Radek Touš, nedávný absolvent bohemistických studií na této fakultě, vydali na sklonku minulého roku dosud nevydané paměti slezského spisovatele Frana Směji s titulem Na co jsem nezapomněl. Součástí knihy jsou také rozsáhlé vysvětlivky a podrobná studie reflektující Smějovo dílo od počátků až po normalizaci. O knize i literárně vědecké práci si s oběma editory povídal kolega Dr. Oskar Mainx.
  • 30.01.2020

Studenti Slezské univerzity o Osvětimi a holokaustu

Za většího či menšího zájmu médií prošlo před několika dny 75 výročí, kdy 27. ledna 1945 vstoupili vojáci Rudé armády do největšího nacistického vyhlazovacího tábora v polské Osvětimi. Místa, kde podle odhadů zemřelo 1 100 000 lidí několika národností.
  • 27.01.2020
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné
  • Staženo dne 29.01.2020

Den otevřených dveří

Obchodně podnikatelská fakulta zve všechny zájemce o studiu na Den otevřených dveří, který se koná 28. ledna 2020.
  • 27.01.2020

Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě pořádá 29. ledna Den otevřených dveří

Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě pořádá ve středu 29. ledna 2020 Den otevřených dveří. Začíná v 11.00 hodin v projekčním sále fakultní budovy v Hauerově ulici 728/4.
  • 25.01.2020

Výstava a kniha připomene kometu z roku 1910

OPAVA - Ve čtvrtek 30. ledna 2020 v 17 hodin se v Kulturně uměleckém prostoru KUPE v opavské Janské ulici uskuteční vernisáž výstavy “Čekání na kometu…“ a současně bude představena stejnojmenná kniha. Na jejím obalu můžeme jako autory číst čtyři jména – Dr. Tomáš Gráf, Mgr. Ondřej Durczak, Rudolf Dybowicz a doc. Jiří Siostrzonek.
  • 24.01.2020

Univerzita má svůj Mezinárodní poradní sbor

OPAVA - Na Slezské univerzitě v Opavě byl ustanoven její Mezinárodní poradní sbor (International Advisory Board of the Silesian University in Opava; dále jen IAB).
  • 22.01.2020

Studentka Slezské univerzity Klára Janská bojuje v soutěži Sestra Sympatie. Podpořte ji svými hlasy!

Možná je to soutěž, o které jste nikdy neslyšeli. Sestra Sympatie je klání, kterého se účastní vybrané zdravotní sestřičky ze všech koutů České republiky. Vybírá se ta nejsympatičtější a nejvýjimečnější z nich. Jde o jakousi oslavu práce zdravotní sestry, která je velmi potřebná, záslužná a mnohdy také nevděčná. Proto máme radost, že letos má v soutěži svou stopu i Slezská univerzita v Opavě.
  • 21.01.2020
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Akreditované vzdělávací kurzy MPSV - nabídka

ÚPPV nabízí akreditované kurzy MPSV
  • 20.01.2020

V Artu promítnou dokument Petra Jančárka Krajina v tísni

OPAVA - V Klubu Art opavského Obecního domu se v úterý 21. ledna 2020 od 17 hodin bude promítat dokument režiséra České televize a pedagoga Slezské univerzity v Opavě Petra Jančárka z roku 2017 nazvaný Krajina v tísni.