• Radim Šlezingr
  • 24.09.2020

Aktuální barvy univerzitního semaforu

Obecná pravidla vydaná o zavedení protiepidemických opatření vydává Krajská hygienická stanice v Ostravě nebo Ministerstvo zdravotnictví ČR nebo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy nebo jiná relevantní autorita. Tato vyšší pravidla se následně promítnou do opatření vydávaných vedoucími součástí.
  • Radim Šlezingr
  • 24.09.2020

Přijďte na festival Opavský páv!

Sedmý ročník mezinárodního studentského festivalu Opavský páv je přede dveřmi! Konat se bude od úterý 29. září do čtvrtka 1. října 2020 na půdě Slezské univerzity. Studenti a pedagogové oboru Audiovizuální tvorba z Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby pro vás připravili zajímavý program. Přijďte se podívat i vy!
  • 23.09.2020

Slezská univerzita žije basketbalem!

Přelom září a října se zdá být zaslíbený vysokoškolskému basketbalu. Ve dnech 27. -28. září se uskuteční v Olomouci Akademické mistrovství České republiky (AM ČR) v basketbalu 3x3. Prakticky o týden později, a to 3. října, se na katedře tělesné výchovy Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové bude konat druhý ročník smíšeného streetballového turnaje Dopamin cup, který je určen pro vysokoškolské týmy. Perličkou je, že tohoto turnaje se mohou účastnit kromě studentů i pracovníci jednotlivých univerzit. Oba turnaje spolupořádá Česká asociace univerzitního sportu (ČAUS) a Slezská univerzita vysílá svůj tým na obě akce!
  • 22.09.2020

Slezská univerzita podporuje esport!

Jste hráči počítačových her a rádi byste svůj um prověřili proti soupeřům? Staňte se esportovci! Vytvořte spolu s námi komunitu ve stále oblíbenějším fenoménu elektronických sportů, který rozhodně není cizí ani studentům na Slezské univerzitě. A pokud jste jen fanoušci počítačových her, může vás zajímat, že vedle všech oborů z oblasti informatiky, jež Slezská univerzita nabízí, má škola aktuálně podanou žádost o akreditaci specializace oboru Moderní informatika s názvem Počítačová grafika a hry, která čeká na schválení!
  • Kamila Návratová
  • 22.09.2020

Prázdninové akce v Raduni

Tým experimentální retro-gastronomie Filozoficko-přírodovědecké fakulty pod metodickým vedením prof.. Ireny Korbelářové, ani o prázdninách nezahálel.
  • 21.09.2020

Marek Pavala: Už na vejšce jsem vařil spolužákům

Většina lidí bude znát Marka Pavalu jako kuchaře z úplně první řady show MasterChef z roku 2012. Zatímco dnes je tato populární soutěž amatérských kuchařů ryze českou řadou, Marek Pavala bojoval v československé verzi a o to větším úspěchem jeho účast v superfinále byla. Možná jej ale znáte z jeho restaurace Fuego či jeho projektu Camp Fuego – kočovná škola vaření. Málokdo ale o Markovi ví, že je absolventem Institutu tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě. Nezanevřel v kuchyni na foťák? Proč se přihlásil do kulinářské soutěže? A nakolik mu pomohl Masterchef v jeho kariéře?
  • Kamila Návratová
  • 21.09.2020

Česko-polská konference o barokní literatuře

Ve čtvrtek 17. září proběhla na půdě Ústavu bohemistiky a knihovnictví FPF SU mezinárodní konference České a polské literární baroko / Česki i polski barok literacki.
  • 18.09.2020

Divadelní den Opavského Majálesu přežil! Buďte u toho!

Velká část Opavského Majálesu včetně tradičního vrcholu v podobě Open Air v opavských Městských sadech byla zrušena. Na vině jsou opatření a nejistota kolem koronaviru, ale přece jen jedna vlaštovka ve vzduchu zůstala. Divadelní den je tradiční součástí majálesových oslav v Opavě a ani letos o něj nepřijdete. Uskuteční se 8. října v Trap Music Baru. Začátek je naplánován na 18.00. Těšit se můžete na stand up comedy show Poplach, která byla založena právě na Slezské univerzitě (SU). Tři členové Poplachu jsou totiž absolventy SU. Kromě pořádné nálože humorných historek dojde také na křest sborníku Artemisia, což je rovněž jeden z tradičních komponentů Opavského Majálesu. Na celou akci vás zve organizátor a člen Poplachu Jakub Plaskura.
  • Viktorie Kovářová
  • 17.09.2020
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Fakulta veřejných politik na akci TěhuDay

Ve čtvrtek 24. 9. se bude Fakulta veřejných politik prezentovat na akci TěhuDay - Roadshow Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství v OC Breda & Weinstein v čase od 10 do 18 hodin.
  • 15.09.2020

Zapojte se s naší univerzitou do výzkumu kosmického záření, je to snadné!

Umíte si představit, že třeba právě vy alespoň špetkou informací pomůžete špičkám ve svých oborech ve zkoumání vesmíru, ale také i v boji se zákeřnou rakovinou kůže? Můžete také získat potřebné informace, které by odhalily blížící se zemětřesení, i když to se našich zeměpisných šířek naštěstí tolik netýká. V dalším díle Dobré vědět Jiří Dobrý zpovídá držitele Ceny Milana Odehnala v soutěži vědeckých prací mladých fyziků doktora Armana Tursunova z Výzkumného centra teoretické fyziky a astrofyziky Slezské univerzity. Tématem rozhovoru Jiřího Dobrého s doktorem Tursunovem je právě nová aplikace CREDO pro mobilní telefony, která výše zmíněnou problematiku řeší.