• 22.10.2020

Aktualizováno! Mimořádné upozornění rektora Slezské univerzity

Mimořádné upozornění rektora Slezské univerzity pro období 12. – 25. 10. 2020.
  • 21.10.2020

Studenti, pomozte Psychiatrické nemocnici v Opavě!

Obracíme se na všechny studenty Slezské univerzity v Opavě s naléhavou prosbou o pomoc. Psychiatrická nemocnice v Opavě se potýká s velkými personálními problémy.
  • 21.10.2020

Pořad Dobré vědět představuje sérii Space cam. Novinky ze světa vědy

Věda nespí ani v období koronavirové krize. Ty nejzajímavější novinky na poli vědecké práce nám poodhaluje Jiří Dobrý se svým štábem pořadu Dobré vědět v nově vzniklé sérii videí Space cam, kde mu před kamerou asistuje jeho fenka Adélka. Odtud pramení název pořadu – Space cam [s pejskem]. Slezská univerzita jako patron projektu Dobré vědět je u toho!
  • Jan Novotný
  • Fyzikální ústav v Opavě

Konference RAGtime 22 běží na plné obrátky

Dne 19. 10. 2020 začal na Fyzikálním stavu v Opavě dvacátý druhý ročník konference RAGtime, který letos probíhá online. Letošní účast se řadí mezi jednu z největších v historii a to s 85 účastníky z celého světa a se 40 přednáškami. Až do pátku budou probíhat online přednášky prostřednictvím platformy Zoom a následné diskuze nejen přímo ve videopřenosu, ale také v chatu.
  • Lenka Přečková
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Fakulta slaví 30. výročí - výstava, časopis, soutěž

V letošním roce naše fakulta slaví 30. výročí svého založení. Hodně připravovaných akcí už jsme museli bohužel zrušit. Vydali jsme ale pro vás speciální číslo fakultního časopisu, kterou doplňuje výstava "30 let s Obchodně podnikatelskou fakultou" (najdete ve foyer fakulty). Tady vám přinášíme několik zajímavých fotek a informací ze života fakulty. Na konci článku naleznete vědomostní soutěž, kde hlavní cena je oběd s děkanem.
  • Viktorie Kovářová

Hostem dalšího on-line dílu Moderních výzev lidstva bude Petr Pavel

Po velkém úspěchu první přednášky, která proběhla historicky jako první on-line stream Moderních výzev lidstva a jejímž hostem byl Bohumil Kartous, následuje další virtuální setkání s velmi zajímavou osobností s názvem Bezpečnostní výzvy ČR.
  • 19.10.2020

SUper magazín SU je online!

Byli jsme smutní, že jsme se letos nemohli osobně potkat na zrušené podzimní Gaudeamus Roadshow Česko 2020, která měla nahradit tradiční veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus v Brně. Proto jsme pro vás vymysleli náhradní řešení. A máme hotovo!
  • Viktorie Kovářová
  • 15.10.2020
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Rozhovor o seniorech s doc. Ing. Ladislavem Průšou, CSc.

V úterý 13. října vyšel v Regionu Opavsko zajímavý rozhovor zabývající se aktuální problematikou seniorů nejen v časech koronavirové krize, který poskytl expert na sociální politiku doc. Ing. Ladislav Průša, CSc. z Ústavu veřejné správy a regionální politiky naší fakulty.
  • 14.10.2020
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Studenti naší fakulty pomáhají při koronavirové krizi

Budoucí všeobecné sestry z Ústavu ošetřovatelství Fakulty veřejných politik si na vlastní kůži vyzkoušely, jak může vypadat výkon tohoto povolání v krizové situaci a za nestandardních podmínek při epidemii.
  • 14.10.2020

„Erasmáci“ chtěli přijet na Slezskou univerzitu i v době koronavirové

I za zcela běžných okolností si spousta potenciálních zájemců o program Erasmus+ klade otázku, zda jet či nejet a proč. Ale co teprve v době koronavirové? Program Erasmus+ i v neklidném období podporuje mladé lidi při studijních pobytech v zahraničí a Slezská univerzita momentálně hostí hned několik odvážných studentů v Opavě i Karviné. Jelikož chceme zahraniční i naše posluchače podporovat v dalším rozvoji, vyzpovídali jsme konkrétně tři zahraniční studenty právě na téma Erasmus+ a koronavirová situace.