• Kristína Pupáková
  • 26.03.2020

Vše na jednom místě. Spustili jsme novou stránku ke koronaviru

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milí studenti, zažíváme společně dobu, která tady ještě nebyla a s jakou nemají zkušenosti ani naši rodiče. Slezská univerzita se společně s celou republikou a světem ocitla v situaci, jakou nikdo nepamatuje. Situací, která je mimořádně stresující pro všechny, kdo s novým virem bojují v první linií, a také náročná pro nás všechny: studenty, vyučující, zaměstnance i naše rodiny a blízké. Společná hrozba v nás všech odhaluje ochotu pomáhat druhým a naše myšlenky především upínají k těm, kteří jsou samotnou nemocí ohrožení nejvíce.
  • 26.03.2020

AKTUÁLNĚ! Rektor vyhlásil opatření proti šíření koronaviru

Na základě trvání nepříznivé epidemiologické situace při šíření koronaviru, předchozího rozhodnutí Bezpečnostní rady státu a opatření přijatých Ministerstvem zdravotnictví ČR rektor Slezské univerzity v Opavě doc. Pavel Tuleja rozhodl, že od 11. března až do odvolání ruší přímou výuku v denní a kombinované formě studia.
  • 25.03.2020

MAJÁLES BUDE!

Bohužel i prostředí vysokých škol se logicky musí rvát ze všech sil s neviditelným nájezdníkem. Koronavirus v posledních dnech a týdnech ovlivňuje dění prakticky ve všech sférách a řada studentů si jistě klade otázku, jak to bude s Majálesem. Už je to jisté. Majáles proběhne v náhradním termínu 4. září. Tedy řeč je o Open Air festivalu v Městských sadech. Doprovodné akce by se měly uskutečnit až se startem zimního semestru a přesné dny budou včas odtajněny. A na co se vlastně můžete těšit?
  • 24.03.2020

Vyjádření rektora Slezské univerzity k organizaci letního semestru

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky a studenti, ze včerejšího vyjádření ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy vyplynulo, že v letním semestru tohoto akademického roku, již nebudeme schopni realizovat kontaktní formu výuky a semestr budeme muset dokončit čistě distanční formou.
  • 23.03.2020

Studenti Slezské univerzity “rouškují“ a pomáhají

V médiích se často objevují zprávy o jedincích, kteří porušují nařízení vlády spojená s koronavirem. Naštěstí to vypadá, že vlna solidarity a porozumění je v těchto dnech silnější. Stále více lidí začíná pomáhat druhým a ani Studentská unie Slezské univerzity v Opavě nezůstává pozadu.
  • 19.03.2020

Výzva studentům k dobrovolnictví

Vážení studenti, zažíváme společně dobu, která tady dlouho nebyla, s jakou nemají zkušenosti ani Vaši rodiče. Dobu vymknutá z kloubů, dobu nouzovou. Odhaluje nejen naše slabiny, ale také to, co je na Češích krásné. Naše vynalézavost a touha pomáhat jsou v tom nejpozitivnějším slova smyslu neuvěřitelné.
  • 18.03.2020

Ústav filmové, televizní a rozhlasové tvorby zprovoznil internetovou vzdělávací televizi

Rozsviť si telku a posviť si na svět – tak zní motto internetové televize, kterou dnes zveřejnili pedagogové oboru Audiovizuální tvorba. Nová aktivita se jmenuje lucernaTV a nabízí vzdělávací filmy, záznamy debat či přednášky.
  • Petr Korviny
  • 17.03.2020

Nouzový provoz rektorátu Slezské univerzity

V souvislosti s vývojem opatření přijímaných vládou ČR k zamezení šíření koronaviru COVID-19 je provoz rektorátu Slezské univerzity až do odvolání převeden do nouzového režimu.
  • Petr Korviny
  • 16.03.2020
  • Matematický ústav v Opavě

Matematická Pohotovost je online!!!

Matematická Pohotovost bude přístupná video konzultacím.
  • Martin Kůs
  • 16.03.2020

Bikesharing: Iniciativa, na které vydělají lidé i příroda. U toho jsme nemohli chybět!

S přibývajícími jarními dny možná uvažujete o nějakém způsobu, jak se přesouvat mezi jednotlivými budovami univerzity nebo rychlejším pohybu po městě. Máme pro vás jednu nabídku – co takhle půjčit si za výhodných podmínek jízdní kolo, dojet tam, kam potřebujete a poté kolo odstavit zrovna tam, kde jste?