Vše na jednom místě. 26. března jsme spustili novou stránku ke koronaviru

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milí studenti, zažíváme společně dobu, která tady ještě nebyla a s jakou nemají zkušenosti ani naši rodiče. Slezská univerzita se společně s celou republikou a světem ocitla v situaci, jakou nikdo nepamatuje. Situací, která je mimořádně stresující pro všechny, kdo s novým virem bojují v první linií, a také náročná pro nás všechny: studenty, vyučující, zaměstnance i naše rodiny a blízké. Společná hrozba v nás všech odhaluje ochotu pomáhat druhým a naše myšlenky především upínají k těm, kteří jsou samotnou nemocí ohrožení nejvíce.
  • 01.04.2020

#JSMEVTOMSPOLU Oficiálně pomáhá porazit Covid-19 téměř stovka studentů SU!

Možná si ani neumíte představit, kolik ze studentů Slezské univerzity v Opavě momentálně pomáhá v boji proti novému typu koronaviru. Jedno je jisté. Tento neviditelný soupeř dokáže semknout společnost. Také o tom, jak se studenti zapojují do dobrovolnických prací, jsme se bavili se studentkou 3. ročníku oboru Všeobecná sestra a členkou Studentské komory akademického senátu FVP Zuzanou Filkovou, která momentálně působí na kardiovaskulárním oddělení Fakultní nemocnice Ostrava.
  • Kamila Návratová
  • 01.04.2020

Třicet let FPF – slavte s námi!

Nástup devadesátých let přinesl do tehdejšího Československa svěží energii a zcela novou atmosféru.
  • 30.03.2020

Na FPF šijí roušky pro potřebné

Zaměstnanci fakulty šijí roušky pro potřebné a budou k dispozici pro všechny zdarma od 2. dubna na vrátnici Masarykova tř. 37.
  • 26.03.2020

AKTUÁLNĚ! Rektor vyhlásil opatření proti šíření koronaviru

Na základě trvání nepříznivé epidemiologické situace při šíření koronaviru, předchozího rozhodnutí Bezpečnostní rady státu a opatření přijatých Ministerstvem zdravotnictví ČR rektor Slezské univerzity v Opavě doc. Pavel Tuleja rozhodl, že od 11. března až do odvolání ruší přímou výuku v denní a kombinované formě studia.
  • 25.03.2020

MAJÁLES BUDE!

Bohužel i prostředí vysokých škol se logicky musí rvát ze všech sil s neviditelným nájezdníkem. Koronavirus v posledních dnech a týdnech ovlivňuje dění prakticky ve všech sférách a řada studentů si jistě klade otázku, jak to bude s Majálesem. Už je to jisté. Majáles proběhne v náhradním termínu 4. září. Tedy řeč je o Open Air festivalu v Městských sadech. Doprovodné akce by se měly uskutečnit až se startem zimního semestru a přesné dny budou včas odtajněny. A na co se vlastně můžete těšit?
  • 24.03.2020

Vyjádření rektora Slezské univerzity k organizaci letního semestru

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milé studentky a studenti, ze včerejšího vyjádření ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy vyplynulo, že v letním semestru tohoto akademického roku, již nebudeme schopni realizovat kontaktní formu výuky a semestr budeme muset dokončit čistě distanční formou.
  • 23.03.2020

Studenti Slezské univerzity “rouškují“ a pomáhají

V médiích se často objevují zprávy o jedincích, kteří porušují nařízení vlády spojená s koronavirem. Naštěstí to vypadá, že vlna solidarity a porozumění je v těchto dnech silnější. Stále více lidí začíná pomáhat druhým a ani Studentská unie Slezské univerzity v Opavě nezůstává pozadu.
  • 19.03.2020

Výzva studentům k dobrovolnictví

Vážení studenti, zažíváme společně dobu, která tady dlouho nebyla, s jakou nemají zkušenosti ani Vaši rodiče. Dobu vymknutá z kloubů, dobu nouzovou. Odhaluje nejen naše slabiny, ale také to, co je na Češích krásné. Naše vynalézavost a touha pomáhat jsou v tom nejpozitivnějším slova smyslu neuvěřitelné.
  • 18.03.2020

Ústav filmové, televizní a rozhlasové tvorby zprovoznil internetovou vzdělávací televizi

Rozsviť si telku a posviť si na svět – tak zní motto internetové televize, kterou dnes zveřejnili pedagogové oboru Audiovizuální tvorba. Nová aktivita se jmenuje lucernaTV a nabízí vzdělávací filmy, záznamy debat či přednášky.