• 25.02.2020

Sedmý Opavský páv spouští registrace filmů

Již 7. ročník mezinárodního festivalu studentského filmu Opavský páv má svůj termín, nový vizuál a otevírá registrace filmů do svých soutěží.
  • 25.02.2020
  • Matematický ústav v Opavě

Lidi, pojďte si hrát!

2. ročník akce určené nejen pro rodiče s dětmi

Opavský kongres 1820 a kulinární dědictví

Studentský seminář se zaměřením na retrogastronomii zahájil sérii kulturně-historických odborných i zážitkových akcí, které Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě připravuje v letošním roce k připomenutí 200. výročí tzv. Opavského kongresu.
  • 24.02.2020

Slezská univerzita zve na Magický ples

Pokud na svých cestách opavskými ulicemi sledujete vývěsky a plakátovací plochy, jistě vám neušlo, že nastal čas společenských plesů. Také Slezská univerzita v Opavě pilně připravuje svůj univerzitní ples, tentokrát plný kouzel a magie, který se uskuteční v sobotu 7. března 2020 od 19.30 hodin v Kulturním domu Na Rybníčku v Opavě.
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Vyhlášení soutěže o cenu děkana SU OPF

Vyhlášení soutěže o cenu děkana SU OPF za významnou publikační činnost
  • 20.02.2020
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Staň se dárcem kostní dřeně

Český národní registr dárců dřeně je seznam dobrovolníků, kteří jsou ochotni darovat v případě potřeby nepatrnou část svých krvetvorných buněk k záchranné transplantaci kostní dřeně. A to anonymně komukoliv, kdo by tuto pomoc potřeboval, bez ohledu na jeho věk, pohlaví, národnost anebo vyznání.
  • 19.02.2020

S Maciekem Wielgusem z Harvardovy univerzity o stínu černé díry

Ve středu 4. března 2020 se v prostoru víceúčelového kinosálu Slezské univerzity v Opavě (budova Hauerova 4, Opava) uskuteční veřejná přednáška Macieka Wielguse z Harvardovy univerzity o stínu černé díry. Přednáška začíná v 18 hodin a tematicky se bude věnovat prvnímu snímku černé díry pořízeném jedním z členů týmu Event Horizon Telescope v dubnu loňského roku.
  • 17.02.2020

Před 100 lety byla dána povinnost obcím mít knihovny. Výročí představuje nová výstava v univerzitní knihovně

OPAVA – V loňském roce tomu bylo sto let, kdy se začala psát nová etapa v kulturním rozvoji našeho národa. 22. července 1919 schválilo tehdejší Revoluční národní shromáždění (teprve v roce 1920 bylo zákonem ustanoveno Národní shromáždění republiky Československé, pozn. aut.) Zákon o veřejných knihovnách obecních č. 430/1919 Sb., který ukládal městům a obcím povinnost zřídit veřejně přístupnou knihovnu v každé obci a menšinovou knihovnu tam, kde bylo jinonárodní obyvatelstvo.
  • 13.02.2020

Voices jsou venku. Tým AVT zaznamenal slova těch, kteří nám mají co říct

Voices of Meltingpot. Setkejte se s osobnostmi diskusního fóra Meltingpot prostřednictvím jejich osobních audiovizuálních zpovědí zaznamenaných pedagogy a studenty oboru Audiovizuální tvorba. Projekt Voices of Meltingpot přesahuje hranice času, místa i témat. Nabízí inspirativní myšlenky bez hranic a uchovává poselství, inspiraci a energii významných osobností. Zaznamenávají slova těch, kteří nám mají co říct - inspirativní zpovědi, ve kterých se přední řečníci z mnoha oblastí lidského myšlení dělí o svůj vnitřní svět, osobní příběhy, myšlenky a životní zkušenosti.
  • 12.02.2020
  • Matematický ústav v Opavě

Matematická Pohotovost

pro každého, kdo chce být s matematikou kamarád... ale ona o tom ještě neví