• 21.01.2020

ÚPPV nabízí akreditované kurzy MPSV
  • 20.01.2020

V Artu promítnou dokument Petra Jančárka Krajina v tísni

OPAVA - V Klubu Art opavského Obecního domu se v úterý 21. ledna 2020 od 17 hodin bude promítat dokument režiséra České televize a pedagoga Slezské univerzity v Opavě Petra Jančárka z roku 2017 nazvaný Krajina v tísni.
  • 20.01.2020

Posluchači historie budou Slezskou univerzitu reprezentovat na konferenci v Praze

OPAVA - Ve středu 15. ledna proběhlo na půdě univerzitní budovy Masarykova třída 37 v Opavě školní kolo Celostátní studentské vědecké konference - Historie 2020, kterého se účastnili studenti oborů přednášených na Ústavu historických věd. Ti nejlepší vyjedou do Prahy Slezskou univerzitu reprezentovat dál.
  • 17.01.2020

Audiovizuální tvorba zve na svůj Open Evening

Prezentace ročníkových prací mladých filmařů Slezské univerzity v Opavě. Tak to je podtitul akce Open Evening Audiovizuální tvorby.
  • 16.01.2020

Moderní výzvy lidstva se zaměří na moc, politiku a mezinárodní hrozby

Moc, politika a mezinárodní hrozby. To je téma v pořadí páté přednášky a besedy z cyklu Moderní výzvy lidstva, na kterém spolupracují Mendelovo gymnázium Opava a Fakulta veřejných politik Slezské univerzity v Opavě. Zájemci jsou na ni zváni v úterý 21. ledna od 14.15 hodin do auly Fakulty veřejných politik v Opavě (Bezručovo nám. 14, Opava).
  • 15.01.2020

Slezská univerzita má novou součást. Fyzikální ústav v Opavě

V souladu s rozhodnutím Akademického senátu Slezské univerzity v Opavě a se schválenou změnou statutu Slezské univerzity v Opavě vznikl k 1. lednu 2020 Fyzikální ústav v Opavě. Ten je vedle Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě, Fakulty veřejných politik v Opavě, Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné a Matematického ústavu v Opavě pátou součástí Slezské univerzity v Opavě.
  • 15.01.2020

Školní kolo historické konference a ustavující schůze Historického klubu

Historická klub studentů Slezské univerzity si Vás dovoluje tímto pozvat na školní kolo historické konference a ustavující schůzi klubu, které se budou konat ve středu 15. ledna v 13 hodin v učebně M6 univerzitní budovy na Masarykově třídě 37.
  • 14.01.2020

Oddělení audiovizuální tvorby se podílelo na unikátní publikaci Cesty do ostravského (v)nitrozemí

Na konci roku 2019 vydal spolek Fiducia knihu Cesty do ostravského (v)nitrozemí I, která se pokouší o zmapování duše ostravské krajiny. Na knize spolupracovali také pedagogové oddělení audiovizuální tvorby Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.
  • 13.01.2020

Slezská univerzita v Opavě se zapojila do rozsáhlého projektu o tradici našeho rybářství a rybníkářství

Slezská univerzita v Opavě se zapojila do rozsáhlého projektu, jehož cílem je zjistit, jak je možné využít tradici našeho rybářství a rybníkářství k rozvoji cestovního ruchu, včetně gastronomie a k utváření krajiny...
  • 08.01.2020

Slezskou univerzitu zaměstnavatelé vnímají pozitivně

Osmnáctá příčka napříč všemi českými, moravskými a slezskými vysokými školami. To je místo, které letos více než pět set zaměstnavatelů v ČR přisoudilo Slezské univerzitě v Opavě v hodnocení ŠKOLA DOPORUČENÁ ZAMĚSTNAVATELI 2019.