• Lenka Přečková
  • 21.04.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Druhé místo na mezinárodní studentské konferenci ŠVA

Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banské Bystrici pořádala 11. dubna 2024 jubilejní 30. ročník mezinárodní studentské konference ŠVA 2024. Konference je určena pro studenty bakalářského a navazujícího magisterského studia. Na konferenci jsou prezentovány práce z oblasti ekonomických a společenských věd, z oblasti aplikace kvantitativních metod a informatiky. Studenti jsou rozděleni do 9 sekcí dle tematického zaměření. V každé sekci posuzují jednotlivé práce členové komise, kteří hodnotili aktuálnost tématu, přidanou hodnotu práce, úroveň prezentace a další aspekty.
  • 19.04.2024
  • Fyzikální ústav v Opavě

Petr Horálek zachytil kometu, která se během zatmění vypařila nad Sluncem

V pondělí 8. dubna 2024 nastalo nad územím Mexika, USA a Kanady dlouho avizované úplné zatmění Slunce. Úkaz pozorovaly stamiliony pozorovatelů z celého světa.
  • 18.04.2024

Vzdělávací akce STARS EU: STARS Talks, BIP a Open Science / Open Data

Duben nabízí rozmanitou nabídku zajímavých příležitostí k obohacení znalostí, a to díky třem nadcházejícím akcím pořádaným aliancí STARS EU: STARS Talks, BIP Pedagogických Inovací (učitelé učitelům) a školení v oblasti Open Science a Open Data. Tyto akce poskytnou účastníkům, kteří si chtějí rozšířit své obzory, cenné poznatky a vzdělávací zkušenosti. Všechny uvedené akce se budou konat v angličtině.
  • 17.04.2024

Vladimír Birgus představuje své fotografie na dvou pražských výstavách

Vedoucí Institutu tvůrčí fotografie, pedagog, historik fotografie a kurátor Vladimír Birgus oslavuje své životní jubileum dvojicí výstav v Praze. První výstava nazvaná ČERNÁ A BÍLÁ: Fotografie ze 70.–90. let byla otevřena 10. dubna 2024 v galerii Czech Photo Centre v Praze.
  • 17.04.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Vyšla nová kniha o vývoji české ekonomiky

V renomovaném mezinárodním nakladatelství Emerald Publishing byla vydána kniha „Modeling Economic Growth in Contemporary Czechia“. Editory a spoluautory této ojedinělé publikace jsou prof. Daniel Stavárek a doc. Michal Tvrdoň z Obchodně podnikatelské fakulty. Kniha je rozdělena do čtyř částí. Podrobně se věnuje různým aspektům české ekonomiky – od dynamiky ekonomického vývoje a nastavení hospodářských politik přes fungování trhů až po analýzu příspěvků jednotlivých průmyslových sektorů k ekonomickému růstu. Tato struktura umožňuje čtenářům získat ucelený pohled na to, jak se ekonomika Česka vyvíjí a co ji ve vývoji ovlivňuje.
  • Adéla Pluhaříková
  • 16.04.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Moderní výzvy s astronomem a astrofyzikem Jiřím Grygarem

Dalším hostem přednáškové cyklu Moderní výzvy lidstva (MVL), které pořádá Mendelovo gymnázium Opava ve spolupráci s Fakultou veřejných politik (FVP), bude astronom a astrofyzik Jiří Grygar. Ten bude v pondělí 6. května od 13 hodin v aule FVP na Bezručově náměstí 14 hovořit na téma Vznik fyziky, chemie a biologie aneb Velký třesk za všechno může.
  • 10.04.2024
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Novou děkankou Fakulty veřejných politik byla zvolena doktorka Marta Kolaříková

Ve středu 10. dubna proběhly volby kandidátek na post děkanky Fakulty veřejných politik v Opavě. Akademický senát FVP zvolil v tajném hlasování na funkci děkanky Mgr. et Mgr. Martu Kolaříkovou, Ph.D.
  • Lenka Přečková
  • 10.04.2024
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Spustili jsme registraci na Vyběhněte s děkanem

Je nejvyšší čas začít trénovat. 15. května 2024 proběhne 10. ročník akce s názvem Vyběhněte s děkanem. Trasa zůstává stejná. Běží se z Univerzitního náměstí na Lodičky (5,3 km).
  • 09.04.2024

Výstava Jana Vlčka "Všechno je v… diagonále" v Galerie Hauerova 4

Bezmála na den přesně se Galerie Hauerova 4 znovu po dvou letech otevírá Janu Vlčkovi. První výstava se jmenovala hravě Pjekná chiba a byla co do zastoupených výtvarných žánrů velmi pestrá.
  • 09.04.2024

Proběhla výroční konference STARS EU na Université de Franche-Comté

Ve dnech 21. a 22. března 2024 se ve francouzském Besançonu uskutečnila výroční konference STARS EU pořádaná Université de Franche-Comté. Ústředním tématem letošního setkání byla „Akcelerace regionální tranzice“.