• Lenka Čápová
  • 21.08.2019

Na Mezinárodní olympiádě v astronomii a astrofyzice získali čeští reprezentanti čtyři medaile

Na 13. Mezinárodní olympiádě v astronomii a astrofyzice získali mladí čeští astronomové celkem čtyři medaile. Zlatou, stříbrnou a dvě bronzové. Nejlépe se umístil Jindřich Jelínek, který získal zlatou medaili. Stříbro získal Marco Souza de Joode a bronzové medaile Radka Křížová a David Kománek. V soutěži smíšených týmů z různých zemí se tým Tomáše Vítka umístil na třetím místě. Jedná se o třetí nejlepší výsledek v historii České republiky.
  • 16.08.2019
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Studenti Business Gate Academy uspěli s úkolem

Studenti se poprali s těžkým produktem a vylepšili jeho výkonnost online. Firma Emos spol. s r. o. ocenila studenty a zpracovaný návrh řešení odkoupila za 21 950 Kč.
  • 09.08.2019

„Uzbekistán mě obohatil v mnoha směrech,“ vzpomíná na pobyt na Erasmu Radim Pánis

Na Erasmus do Uzbekistánu? Proč ne! Doktorand Ústavu fyziky Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě Mgr. Radim Pánis strávil několik měsíců v zemi, kterou asi jen málo kdo z nás zná. Zlákala ho tam nejen úroveň vědy, ale i krásy a historie.
  • 08.08.2019

Šikana ve sportu je tématem celovečerního debutu Tomáše Polenského

Pedagog oddělení audiovizuální tvorby (AVT) Tomáš Polenský začal natáčet svůj celovečerní debut. Film se jmenuje Smečka a vzniká v česko-lotyšské koprodukci. Za českou stranu ho koprodukuje 8Heads Productions.
  • 07.08.2019

Jiří Dobrý vyprávěl o cestě po Chile i zatmění slunce

Dny zhruba od poloviny května do poloviny června strávila trojice studentů Slezské univerzity v Opavě v Chile. Jiří Dobrý, Ondřej Smékal a Jiří malík si dali za cíl své výpravy natočit film. Zavítali proto na obří astronomickou observatoř, setkávali se s astronomy a dalšími vědci, a hlavně dokumentovali zatmění slunce, které bylo z chilských vrcholů přece jen tak trochu blíže, než od nás z Evropy.
  • 06.08.2019

Najdeme Výjimečnou studentku roku v Opavě nebo Karviné?

OSTRAVA, OPAVA – Až do 22. září je možné přihlásit se do soutěže Lady Business Moravskoslezského kraje. Ta je určená na podporu výjimečných aktivit žen, které se svou činností podílejí na rozvoji regionu. V minulých ročnících byly podpořeny ženy, které podnikají nebo působí v neziskovém sektoru a v letošním roce se soutěž zaměřuje na podporu manažerek a výjimečných studentek. Smyslem je vyzdvihnout jejich práci, úspěchy, přínos pro společnost, pomoci jim s propagací a ocenit jejich každodenní nasazení.
  • 05.08.2019

Studenti Slezské univerzity natočili film o dětské samotě

OPAVA - Když se dva perou, třetí pláče. Touto parafrází se také dá popsat film Pastelka, který natočili studenti 1. ročníku navazujícího magisterského studia Audiovizuální tvorby.
  • 01.08.2019

Město Karviná a Obchodně podnikatelská fakulta chtějí testovat mobilní síť 5G

KARVINÁ - Statutární město Karviná společně s Obchodně podnikatelskou fakultou Slezské univerzity v Opavě (dále OPF) využilo informace o plánu Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky (dále ČR) zavádět v ČR nejrychlejší mobilní sítě páté generace (5G). Pro testovací provoz sítě hledá jedno středně velké město, které má být za rok kompletně 5G pokryto.
  • Ondřej Durczak
  • 31.07.2019

Výstava historických pohlednic a fotografií Opava a její řeka

Jiří Siostrzonek z Institutu tvůrčí fotografie připravil ve spolupráci s Rudolfem Dybowiczem expozici složenou z fotografií a pohlednic na téma řeky Opavy. Rovněž vychází rozsáhlá kniha.
  • 30.07.2019

Z Jarovnic na Slezskou univerzitu aneb o životě a práci Martina Kaleji

Byl to kluk, o kterém měli všichni jasno. Ale on s tím nesouhlasil. Začal na sobě pracovat, studovat a dnes je významným českým vědcem a výzkumníkem. Stojí za několika projekty, jeho jméno nesou odborné knihy a příspěvky na konferencích. Docent Martin Kaleja, vedoucí Výzkumného centra pro sociální začleňování Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě.