• 29.07.2019

Lucie Urválková udělala své první kroky ke kariéře na fakultě v Karviné

Patří mezi sto dvacet pět nejvlivnějších žen České republiky a pětadvacet TOP žen českého byznysu. První kroky ke své kariéře udělala na Slezské univerzitě v Opavě. Na svá studia na Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné nezapomíná ani dnes a připomíná je i v rozhovoru pro časopis Žena a život.
  • 27.07.2019
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Prvákoviny aneb seznam se se studiem

V prvním studijním týdnu pro Vás chystáme „Prvákoviny aneb seznam se se studiem u nás“. Od starších spolužáků dostanete řadu tipů, jak bez problémů zvládnout studium.
  • 26.07.2019

Pedagogové a studenti ITF se zúčastnili mezinárodní konference a setkání fotografických škol v Arles

Pedagogové a studenti Institutu tvůrčí fotografie se aktivně zúčastnili mezinárodního setkání fotografických škol v Arles
  • 25.07.2019

Perkův dalekohled: další film studentů Slezské univerzity v Opavě míří do televize

Studenti oboru Multimediální techniky na Slezské univerzitě v Opavě natočili dokumentární film o nejvýznamnějším českém astronomovi Luboši Perkovi. Jméno tohoto muže, který v pátek 26. července 2019 oslaví sto let, je mimo jiné spjato s největším českým dalekohledem, o něhož se Luboš Perek výrazně zasloužil. Dokument vznikl pod režijním vedením hlavního pedagoga oboru Martina Petráska.
  • 24.07.2019

Pepa Dvořák o svém dokumentu Autismus jako dar

Student druhého ročníku navazujícího magisterského studia oboru Audiovizuální tvorba Josef Dvořák byl hostem Televize Seznam, kde si v rozhovoru s moderátorkou Lucií Hrdličkovou povídal o svém absolventském filmu Autismus jako dar.
  • 23.07.2019
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Modernizace Velkého sálu OPF Karviná

Po rekonstrukci přednáškového Malého sálu Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné přišla řada na modernizace Velkého sálu, největšího výukového a konferenčního prostoru Slezské univerzity. Práce probíhají od července 2019 a vše by mělo být hotovo v březnu 2020.
  • 22.07.2019

„Původně jsem chtěla studovat jiný obor, ale teď jsem na OPF spokojená,“ říká Nicole Raszková

Představujeme vám tváře kampaně SLU JINAK tak trochu jinak a podrobně. Jako první jsme vyzpovídali studentku Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné (dále jen OPF) Nicole Raszkovou, která studuje obor Marketing a obchod.
  • Ondřej Durczak
  • 19.07.2019

Studentka ITF Krystyna Dul vystavovala své fotografie na mezinárodním fotografickém festivalu Rencontres d Arles

Ve dnech 30. 6. – 8. 7. 2019 proběhl na jihu Francie ve městě Arles open week 50. ročníku nejstaršího a nejvýznamnějšího fotografického festivalu Rencontresd’Arles.
  • Lenka Čápová
  • 15.07.2019

„Opava a její řeka“. Přijďte si do Galerie KUPÉ prohlédnout pohlednice a fotografie do roku 1945

Kulturně – umělecký prostor KUPÉ, Institut tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě a vydavatelství SURBANZ vás zvou na vernisáž a prezentaci nové publikace Opava a její řeka, pohlednice a fotografie do roku 1945. (Ze soukromé sbírky Rudolfa Dybowicze).
  • 09.07.2019

Jsme hrdým partnerem diskusního fóra Meltingpot v rámci Colours od Ostrava!

Slezská univerzita v Opavě se poprvé zúčastnila festivalu Colours od Ostrava v roce 2016; ve stejném roce se pod křídly jednoho z největších a nejpestřejších hudebních festivalů ve střední Evropě poprvé konalo i diskusní fórum, pro který byl vybrán velmi přiléhavý název Meltingpot (tavicí kotlík).