• 06.12.2023

Poznáme víťazov nášho komunitného esportového turnaja!

Našich turnajov sa zúčastňuje čoraz viac študentov a naberajú na popularite, určite tomu napomáha aj neustála podpora zo strany univerzity, či už v podobe mediálnej podpory alebo tej finančnej. Tentokrát sa v hre League of Legends hralo o výhry v hodnote 15 000 Kč a výnimočný bol i nezvyčajný koncept turnaja, ktorý si každý účastník užil.
  • 04.12.2023

Komorní pěvecký sbor ozvláštnil populární Advent na zemědělce

Pomalu a jistě přichází Vánoce a s nimi ideální čas pro setkávání – ať už u svařeného vína, cukroví nebo tradiční vánoční hudby. K největším akcím, pořádaným hlavně za účelem navození pravé sváteční nálady, patří bezesporu také Advent na Masarykově střední škole zemědělské škole v Opavě. Tento rok se uskutečnil ve dnech 24. a 25. listopadu a náš Komorní pěvecký sbor pod vedením Mgr. Vladimíry Jaškové na něm nemohl chybět!
  • Lenka Kendeová
  • 01.12.2023

Studentky se srdcem na dlani pro Moravskoslezský kraj

Studentky naší univerzity opět dokázaly, že mají nejen srdce na pravém místě, ale také zájem a ochotu obětovat čas i úsilí pro jiné, a to prostřednictvím účasti na Tyrkysové sbírce. Tato akce, pořádaná ve spolupráci s Dopravním podnikem města Ostrava a Nadačním fondem Křídlení, má za cíl shromáždit finanční prostředky pro podporu projektů a neziskových organizací v Moravskoslezském kraji.
  • Kamila Návratová
  • 01.12.2023

Historia amica mea: kniha k životnímu jubileu

Ústav historických věd Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě ve spolupráci s Fakultou veřejných politik v Opavě vydal koncem listopadu kolektivní monografii s názvem "Historia amica mea".
  • 22.11.2023

Esport našej univerzity: Nové výzvy v univerzitných ligách!

Každý semester pre nás predstavuje novú výzvu v rámci univerzitných líg. V tejto sezóne sme opäť pripravení zanechať výraznú stopu v hernom svete. Nezmeškajte preto príležitosť sledovať našu vášeň, ktorú investujeme do každého turnaja a zápasu. Tak ako každý semester, tak aj tento máme hojné zastúpenie našej e-športovej sekcie v univerzitných ligách.
  • 21.11.2023

Jak pivní běžci do cíle doběhli

Když se měsíc říjen ke svému konci nachýlil a venku zavládlo sychravé počasí, které lákalo k večerům strávených doma v teple u školních povinností, nastala ideální chvíle studenty trochu rozpohybovat. A tak se pod záštitou Studentské unie Slezské univerzity uskutečnil již několikátý ročník všemi oblíbeného Pivního maratonu.
  • Lenka Kendeová
  • 16.11.2023

Studenti si v Opavě připomněli listopadové události

Studentská unie studentů naší univerzity si již s dvoudenním předstihem připomenula události předcházející změně režimu v naší vlasti v roce 1989. Vzpomínkový program nabídla jak studentům a pedagogům naší univerzity, tak i široké veřejnosti. Volbou poněkud netradičního termínu umožnila účast na akci i těm studentům, kteří se ve státní svátek již rozjíždějí do svých domovů. Místu listopadového setkávání akademické obce u památníku Srdce studentstva dřívější termín neubral nic ze slavnostní a důstojné atmosféry, podtrhnuté účastí jak rektora a dalších členů nejvyššího univerzitního vedení, tak přítomností primátora statutárního města Opavy.
  • Lenka Přečková
  • 15.11.2023
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Prezentace projektu CEPIS delegaci evropských novinářů

Výběrová komise Operačního programu Spravedlivá transformace na svém zasedání 26. října 2023 doporučila projekt CEPIS k financování. Tímto byl fakticky ukončen proces hodnocení a schvalování, který bude do konce roku finalizován vydáním rozhodnutí o poskytnutí dotace.
  • 10.11.2023

Samet nejen na Opavsku aneb přijďte s námi zavzpomínat!

Studentská unie společně s fakultami Slezské univerzity Vás srdečně zve na vzpomínkový program listopadových událostí 1989, který se pro všechny zájemce uskuteční dne 15. 11.
  • 09.11.2023

Chceme-li sklízet, musíme zasadit!

Neviditelná semínka jsme zaseli již před dávnější dobou, kdy Slezská univerzita zahájila proces úsilí o začlenění do tzv. Evropské univerzity. Intenzivní, několikaletá práce se vyplatila, letos v červnu přišla skvělá zpráva: Aliance devíti evropských univerzit STARS EU, jejíž součástí je i naše univerzita, získala ve výzvě programu Erasmus+ "Evropské univerzity" čtyřletý grant v celkové výši 12,4 mil. EUR! Nyní se již práce v mezinárodních týmech úspěšně rozbíhají. Symbolika kolektivní péče vedoucí ke společnému růstu v mnoha oblastech byla v aktuálních chladnějších podzimních dnech demonstrována vysazením cibulek tulipánů, které na jaře vykvetou ve formaci loga aliance STARS EU.