• 07.12.2019

Přednáška o masových vrazích na Slezskou přitáhla veřejnost

Na Slezskou univerzitu zavítal PhDr. Andrej Drbohlav dlouhodobě se zabývající profilem sériových a masových vrahu a dalších extrémních forem behaviorální patologie a psychopatologie. Jeho přednáška Psychologie masových vrahů nebyla první v jeho cyklu přednášek. Už dříve dělal osvětu po českých luzích a hájích s přednáškou na téma sérioví vrazi. Šlo o dvě a půl hodiny poutavého vyprávění odborníka na dané téma. Mnohým z nás projížděl mráz po těle, dozvěděli jsme se toho spoustu nejen o skutcích nejhorších masových vrahů v novodobých dějinách lidstva, ale řeč přišla i na prevenci a různé typy duševních poruch, které právě k takovým činům některé vrahy doženou.
  • 06.12.2019

Studenti a pedagogové Institutu tvůrčí fotografie vystavovali v Bratislavě

Studenti a pedagogové Institutu tvůrčí fotografie prezentovali své práce na mezinárodním fotografickém festivalu Měsíc fotografie v Bratislavě 2019 a Off_festival Bratislava 2019
  • 06.12.2019

Stolní tenistka Kristýna Štefcová vybojovala dvě akademické medaile

Na letošním Akademickém mistrovství České republiky ve stolním tenisu, které se hrálo o víkendu na přelomu listopadu a prosince v Břeclavi, získala studentka oboru Angličtina – Němčina Slezské univerzity v Opavě Kristýna Štefcová dva cenné kovy. V turnaji žen vybojovala bronzovou a v mixech stříbrnou medaili.
  • 05.12.2019

Univerzitní studenti připravují Vánoce pejskům

OPAVA - „Blíží se období Vánoc, tedy času zázraků a dobrých skutků. My jsme se rozhodli i letos jeden takový dobrý skutek udělat! Už po druhé vás prosíme o pomoc pejskům z Městského útulku Opava, pojďte do toho s námi a udělejme radost pejskům, kteří zůstali sami!“ uvádí k akci Lucie Zelinková, prezidentka Studentská unie Slezské univerzity s tím, že sbírka se uskuteční v týdnu od 9. do 13. prosince.
  • 04.12.2019
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Tradiční mezinárodní studentský seminář tentokrát na Opéefce

Ve dnech 26. až 29. listopadu 2019 se na půdě Obchodně podnikatelské fakulty uskutečnilo tradiční setkání studentů Politechniky Rzeszowske, Fakulty managementu a Slezské univerzity v Opavě, Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné. Letos poprvé se oficiálním partnerem stala i Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.
  • 03.12.2019

Na Slezské se buduje dívčí basketbalový tým

Možná to byla otázka už mnohých z vás. Přiznám se, že i já sám jsem se pídil, proč nemá Slezská univerzita basketbal alespoň v rámci tělocviku, proč tady žádná podobná aktivita dávno není, když se naše škola nachází ve městě, které je díky BK Opava baštou tuzemské košíkové. Kloudnou odpověď jsem nikdy nedostal. Naštěstí máme na Slezské univerzitě aktivní studenty, kteří mnohdy berou situaci do vlastních rukou.
  • 03.12.2019
  • Staženo dne 13.12.2019

Fyzikové chystají 13. prosince Astrofyzikální pátek

Proděkan pro informace a rozvoj RNDr. Tomáš Gráf, Ph.D., spolu se svými kolegy z Ústavu fyziky (ÚF) Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě opět připravují přednáškové dopoledne určené zájemcům o astronomii a astrofyziku.
  • 02.12.2019

Jak jsem se stal dobrovolníkem Tyrkysové sbírky

Ve dnech 25. – 27. listopadu 2019 se studenti Slezské univerzity v Opavě mohli stát dobrovolníky Tyrkysové sbírky. Charitativní projekt Dopravního podniku Ostrava (dále DPO), do kterého se naše univerzita zapojila, je určen místním neziskovým projektům nadačního fondu Křídlení (kridleni.cz). Dobrovolníci téměř celý den na zastávkách a v ostravské MHD žádali cestující o dobrovolný příspěvek na dobrou věc. Neváhal jsem a na jeden den jsem se také stal dobrovolníkem.
  • 01.12.2019

Slezskou univerzitu nově povedou čtyři prorektoři

Na základě návrhu rektora doc. Ing. Pavla Tuleji, Ph.D., a po následném schválení Akademickým senátem Slezské univerzity v Opavě došlo k transformaci oblastí řízených jednotlivými prorektory univerzity. Současně od 1. prosince 2019 jmenoval rektor nové prorektory, kteří se vedení těchto oblastí ujmou.
  • 28.11.2019

Režisér legendárních Knoflíkářů učil studenty pracovat se scénáři

V polovině listopadu se na Slezské univerzitě v Opavě uskutečnil workshop s dramaturgem, scénáristou a režisérem Petrem Zelenkou. Tématem workshopu byla práce s divadelními a filmovými scénáři a následná realizace divadelního nebo filmového díla. Studenti měli také možnost shlédnout film Modelář, režisérův nový počin, který má plánovanou premiéru příští rok v únoru.