• 02.11.2019
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Konference Média a dějiny

Na Fakultě veřejných politik v Opavě se bude v rámci konference Média/dějiny/společnost hovořit o obrazu Polska a Poláků v českých médiích.
  • 31.10.2019

Historický klub odhalil nové logo

Historický klub studentů Slezské univerzity odhalil na své středeční poradě nové logo. Má podobu erbu, kterým se nejen hlásí k Slezské univerzitě, ale také představuje šíři historického záběru, kterému se klub věnuje.
  • 31.10.2019
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Prohlubujeme spolupráci v Číně

V rámci mezinárodních aktivit SU OPF se ve dnech 19. - 25. října 2019 zástupci fakulty prorektor doc. Gongol, proděkan doc. Šperka a referentka oddělení zahraničních styků Bc. Novotná vypravili na pečlivě plánované turné po Číně, konkrétně na návštěvu 2 čínských univerzit ve 2 městech. Pracovní cesta navazovala na předchozí návštěvy čínských univerzit v roce 2018, návštěvy čínských delegací v Karviné v srpnu 2019 a příjezd historicky první skupiny 45 studentů ze Shanxi University of Finance and Economics (SXUFE) na karvinskou fakultu v zimním semestru 2019/2020.
  • 30.10.2019

Doktorand archeologie Ondřej Klápa: "Léto na jižní Sibiři je pro mě odpočinek"

Posluchač oboru Archeologie na Slezské univerzitě v Opavě Mgr. Ondřej Klápa se jako mnoho jiných studentů věnuje kromě školních povinností i profesně zaměřeným aktivitám ve volném čase. Kdo by ale mohl říct, že se mu podařilo zařadit do mezinárodního týmu expedice, která zkoumá mohyly v jedné z republik Ruské federace, o níž většina z nás pravděpodobně ani neslyšela? Nejen výzkumu v Tuvinské republiceje věnován tento rozhovor.
  • 24.10.2019

Mise s Lékaři bez hranic očima absolventky Slezské univerzity v Opavě

Studentům Slezské univerzity se v úterý 15. října naskytla málo vídaná příležitost nahlédnout pod pokličku světově uznávané organizace Lékaři bez hranic. Absolventka oboru Veřejná správa a regionální politika (tehdejší přesný název oboru) Alžběta Truparová je totiž administrativní pracovníci této nadnárodní společnosti a má za sebou mise v iráckém Mosulu a na Ukrajině.
  • 24.10.2019

Očekávané Hovory s… jsou konečně tady!

Konec října se ponese v duchu tradiční události, která přibližuje divákům osudy významných Opavanů. V Talkshow Hovory s… mohli návštěvníci spatřit už celou řadu hostů zpovídaných BcA. Jakubem Plaskurou, posluchačem navazujícího magisterského studia oboru Audiovizuální tvorba. A ani tentokrát nebude 31. října v klubu Art o zábavu nouze.
  • 23.10.2019
  • Staženo dne 24.10.2019

Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě pořádá přednášku Ladislava Špačka

Všichni zájemci, kteří se chtějí zdokonalit v pravidlech etikety, mají jedinečnou možnost. Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě pozvala k přednášce na toto téma popularizátora společenské etikety Ladislava Špačka.
  • 22.10.2019

Opavský Den s němčinou aneb šprechtíme

V úterý 15. října zachvátila Opavu jazyková horečka. Celý den byl protkaný nejrůznějšími aktivitami pro děti i dospělé, kteří mají co dočinění s německým jazykem. Událost probíhala pod záštitou Goethe-Institutu v Praze a ve spolupráci se Slezskou univerzitou v Opavě.
  • 19.10.2019

Katerina Rico Cernohorska: V Bolívii jsou docenti studentovi blíže

Druhý týden v říjnu navštívila naši univerzitu prorektorka bolivijské vysoké školy Universidad San Francisco De Asís (dále USFA) Katerina Rico Cernohorska. Se Slezskou univerzitou podepsala smlouvu o vzájemné spolupráci, která se týká zatím pouze Institutu tvůrčí fotografie (ITF) a Multimediální tvorby (MMT). Jakých dalších oborů se spolupráce bude týkat a zda je studium v Bolívii jiné, než to naše a mnoho dalšího se dozvíte v rozhoru.
  • 18.10.2019

Hvězda Jindřich Štreit se usadila na Bolt Toweru

Jsou asi čtyřicet centimetrů veliké, mají pět cípů a usadily se v sedmém patře schodiště ostravského symbolu, věže Bolt Tower v Dolní oblasti Vítkovice. Ve středu odpoledne se na ně přišli podívat novináři, představitelé krajského úřadu, pořadatelé Ceny Jantar, autorka sošky Ceny Jantar Šárka Mikesková a další zvědavci.