• 04.09.2019

Cestu svobody ukáže i archiv Slezské univerzity

OPAVA - Václav Havel – Cesta svobody. Takový název dali organizátoři nové výstavě, která bude otevřena v Památníku Petra Bezruče. Prostřednictvím unikátního obrazového materiálu z regionálních paměťových institucí, mezi nimiž nebude chybět ani Archiv Slezské univerzity v Opavě, bude představena vazba Václava Havla, mj. čestného občana Opavy, na slezský region a jeho dvě návštěvy našeho kraje v 90. letech.
  • Lenka Čápová
  • 02.09.2019

Nebyli jste v sobotu na Čaji o páté? Atmosféru vám přiblíží krásné fotografie

Desítky návštěvníků přilákala poslední srpnovou sobotu akce nazvaná Čaj o páté. Na její organizaci se v prostorách oranžerie Státního zámku Raduň podílela rovněž Filozoficko-přírodovědecká fakulta (FPF) Slezské univerzity v Opavě, konkrétně tým experimentální retrogastronomie Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu, který připravil ochutnávku čaje a pečiva v anglickém stylu.
  • 01.09.2019
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Otevření multismyslové místnosti Snoezelen

Dne 11. září 2019 ve 13 hodin se uskuteční na Fakultě veřejných politik Slezské univerzity v Opavě slavnostní otevření multismyslové místnosti Snoezelen.
  • 31.08.2019
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Výstava ex libris K.J.Obrátila v OC Breda

Již 2.9. se koná v obchodním centru Breda vernisáž k výstavě ex libris Karla Jaroslava Obrátila, kterou pořádá doc. PhDr. PaedDr. Kamil Janiš, CSc. O tom, kdo byl K.J.Obrátil, vám přinášíme rozhovor.
  • 30.08.2019

Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě se podílí na akci zámku Raduň

Filozoficko-přírodovědecká fakulta (FPF) Slezské univerzity v Opavě se významně podílí na akci nazvané Čaj o páté, která se koná v sobotu 31. srpna 2019 v oranžerii Státního zámku Raduň. Začátek je stanoven v 17.00 hodin.
  • 28.08.2019

Univerzitní knihovna představuje fotografa Kurta Kaindla

Univerzitní knihovna Slezské univerzity a Rakouské kulturní fórum v Praze představují od 2. září rakouského fotografa Kurta Kaindla a jeho projekt, kdy na svých unikátních černobílých fotografiích zachytil zvláštní atmosféru a obyvatele někdejšího česko-rakouského pohraničí.
  • Lenka Přečková
  • 26.08.2019
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné
  • Staženo dne 16.09.2019

Návštěva čínské delegace na fakultě

V pondělí 26. srpna navštívila naši Obchodně podnikatelskou fakultu v Karviné čínská delegace ze Shanxi University of Finance and Economics (SXUFE), která je od roku 2018 naší partnerskou univerzitou.
  • Lenka Čápová
  • 21.08.2019

Na Mezinárodní olympiádě v astronomii a astrofyzice získali čeští reprezentanti čtyři medaile

Na 13. Mezinárodní olympiádě v astronomii a astrofyzice získali mladí čeští astronomové celkem čtyři medaile. Zlatou, stříbrnou a dvě bronzové. Nejlépe se umístil Jindřich Jelínek, který získal zlatou medaili. Stříbro získal Marco Souza de Joode a bronzové medaile Radka Křížová a David Kománek. V soutěži smíšených týmů z různých zemí se tým Tomáše Vítka umístil na třetím místě. Jedná se o třetí nejlepší výsledek v historii České republiky.
  • 16.08.2019
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné
  • Staženo dne 31.08.2019

Studenti Business Gate Academy uspěli s úkolem

Studenti se poprali s těžkým produktem a vylepšili jeho výkonnost online. Firma Emos spol. s r. o. ocenila studenty a zpracovaný návrh řešení odkoupila za 21 950 Kč.
  • 09.08.2019

„Uzbekistán mě obohatil v mnoha směrech,“ vzpomíná na pobyt na Erasmu Radim Pánis

Na Erasmus do Uzbekistánu? Proč ne! Doktorand Ústavu fyziky Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě Mgr. Radim Pánis strávil několik měsíců v zemi, kterou asi jen málo kdo z nás zná. Zlákala ho tam nejen úroveň vědy, ale i krásy a historie.