• 24.10.2019

Očekávané Hovory s… jsou konečně tady!

Konec října se ponese v duchu tradiční události, která přibližuje divákům osudy významných Opavanů. V Talkshow Hovory s… mohli návštěvníci spatřit už celou řadu hostů zpovídaných BcA. Jakubem Plaskurou, posluchačem navazujícího magisterského studia oboru Audiovizuální tvorba. A ani tentokrát nebude 31. října v klubu Art o zábavu nouze.
  • 22.10.2019

Opavský Den s němčinou aneb šprechtíme

V úterý 15. října zachvátila Opavu jazyková horečka. Celý den byl protkaný nejrůznějšími aktivitami pro děti i dospělé, kteří mají co dočinění s německým jazykem. Událost probíhala pod záštitou Goethe-Institutu v Praze a ve spolupráci se Slezskou univerzitou v Opavě.
  • 19.10.2019

Katerina Rico Cernohorska: V Bolívii jsou docenti studentovi blíže

Druhý týden v říjnu navštívila naši univerzitu prorektorka bolivijské vysoké školy Universidad San Francisco De Asís (dále USFA) Katerina Rico Cernohorska. Se Slezskou univerzitou podepsala smlouvu o vzájemné spolupráci, která se týká zatím pouze Institutu tvůrčí fotografie (ITF) a Multimediální tvorby (MMT). Jakých dalších oborů se spolupráce bude týkat a zda je studium v Bolívii jiné, než to naše a mnoho dalšího se dozvíte v rozhoru.
  • 18.10.2019

Hvězda Jindřich Štreit se usadila na Bolt Toweru

Jsou asi čtyřicet centimetrů veliké, mají pět cípů a usadily se v sedmém patře schodiště ostravského symbolu, věže Bolt Tower v Dolní oblasti Vítkovice. Ve středu odpoledne se na ně přišli podívat novináři, představitelé krajského úřadu, pořadatelé Ceny Jantar, autorka sošky Ceny Jantar Šárka Mikesková a další zvědavci.
  • 17.10.2019

Studentská unie připravuje Pivní maraton

Co nevidět je tady akce, která v minulosti měla obrovskou tradici, pak se na nějakou dobu vytratila ze životů studentů Slezské univerzity, aby se zase vrátila do kalendářů všech, kteří žijí nefalšovaným studentským životem. Řeč je o Pivním maratónu, který si letos vzaly na svá bedra dámy ze Studentské unie Slezské univerzity (dále jen SU²) Kristýna Bečvářová a Alena Kaňová.
  • 15.10.2019

Socha, happening, beseda, film, koncert – připomínka listopadu ´89 v režii Slezské univerzity v Opavě bude mimořádná. Jste srdečně zváni!

Slezská univerzita co nejsrdečněji zve své studenty, členy akademické i neakademické obce i širokou veřejnost k účasti na programu, který připravuje v rámci připomínky událostí listopadu 1989 na 14. 11. 2019.
  • 14.10.2019

Fotograf Jindřich Štreit společně se zpěvačkou Marií Rottrovou vstoupí na schodiště slávy

Ostrava, Opava – Jako vůbec první vstoupí ve středu 16. října 2019 na ostravské Jantarové schodiště slávy fotograf a pedagog Institutu tvůrčí fotografie v Opavě Jindřich Štreit společně se zpěvačkou Marií Rottrovou. Stane se tak na jedné z dominant Dolní oblasti Vítkovice, na vyhlídkové věži Bolt Tower.
  • 13.10.2019

Výstava Tak mnoho, tak málo Vladimíra Birguse v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze

Dne 8. října 2019 byla otevřena výstava vedoucího Institutu tvůrčí fotograife Vladimíra Birguse Tak mnoho, tak málo s podtitulem Fotografie z doby, kdy se tak mnoho muselo a tak málo smělo. Kurátorem expozice je historik fotografie a kurátor fotografické sbírky Moravské galerie v Brně Jan Mlčoch.
  • 12.10.2019

Řím: praxe, která baví

Posluchači Italské filologie se v rámci terénní praxe vydali prozkoumat hlavní město Itálie. Pobytu v Římě se účastnily i studentky oboru Lázeňství a turismus, které už měly možnost poznat kouzlo italštiny. Celkem tak Slezskou univerzitu v Opavě reprezantovalo dvacet vybraných pod vedením Mgr. Táni Pavlíkové Alešové, Ph.D. a Mgr. Jaroslavy Malé z Ústavu cizích jazyků Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě.
  • 11.10.2019

Institut tvůrčí fotografie představil na Interphoto 2019 dvě výstavy

Institut tvůrčí fotografie představil na mezinárodním fotografickém festivalu Interphoto 2019 v Bialystoku dvě výstavy - Made in Opava 2 a Mistři české avantgardní fotografie