• 22.07.2019

„Původně jsem chtěla studovat jiný obor, ale teď jsem na OPF spokojená,“ říká Nicole Raszková

Představujeme vám tváře kampaně SLU JINAK tak trochu jinak a podrobně. Jako první jsme vyzpovídali studentku Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné (dále jen OPF) Nicole Raszkovou, která studuje obor Marketing a obchod.
  • Ondřej Durczak
  • 19.07.2019

Studentka ITF Krystyna Dul vystavovala své fotografie na mezinárodním fotografickém festivalu Rencontres d Arles

Ve dnech 30. 6. – 8. 7. 2019 proběhl na jihu Francie ve městě Arles open week 50. ročníku nejstaršího a nejvýznamnějšího fotografického festivalu Rencontresd’Arles.
  • 15.07.2019

„Opava a její řeka“. Přijďte si do Galerie KUPÉ prohlédnout pohlednice a fotografie do roku 1945

Kulturně – umělecký prostor KUPÉ, Institut tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě a vydavatelství SURBANZ vás zvou na vernisáž a prezentaci nové publikace Opava a její řeka, pohlednice a fotografie do roku 1945. (Ze soukromé sbírky Rudolfa Dybowicze).
  • 09.07.2019

Jsme hrdým partnerem diskusního fóra Meltingpot v rámci Colours od Ostrava!

Slezská univerzita v Opavě se poprvé zúčastnila festivalu Colours od Ostrava v roce 2016; ve stejném roce se pod křídly jednoho z největších a nejpestřejších hudebních festivalů ve střední Evropě poprvé konalo i diskusní fórum, pro který byl vybrán velmi přiléhavý název Meltingpot (tavicí kotlík).
  • 08.07.2019

Studánecká Čapkiana Malé Svatoňovice: o program se postarali také studenti Kulturní dramaturgie

V sobotu 25. května 2019 proběhl již 13. ročník literárního festivalu Studánecká Čapkiana. Pořadatelem byla tradičně Společnost bratří Čapků Malé Svatoňovice, Muzeum bratří Čapků a obec Malé Svatoňovice.
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

VČASNÁ PREVENCE NEBOLÍ!

Ve dnech 25. – 26. června 2019 proběhla již tradiční akce – Dny prevence, kterou pořádá Ústav ošetřovatelství a Ústav pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě.
  • 08.07.2019

Modernizace karvinského malého sálu - nové prostory poslouží nejen pro výuku

KARVINÁ - Mnoho z nás jistě zná příběh o dvou obchodnících, kteří jeli na začátku 20. století do Afriky. Byli vysláni, aby zjistili, jaké jsou tam možnosti obchodu s obuví. Zpátky do Manchesteru posílali telegramy. Jeden z nich napsal: „Situace beznadějná. Stop. Nenosí boty“. A ten druhý napsal: „Výjimečná příležitost. Stop. Zatím nemají žádné boty“.Někteří si jistě říkají, že už bylo vše uděláno a už je vše hotovo. Ale pak jsou lidé, kteří si myslí, že to pořádné ještě přijde.
  • 05.07.2019

Beats 4Love, Beats 4Slezská!

.
  • 04.07.2019

Účastníci Astrofyzikálního pátku rovněž navrhovali jméno pro exoplanetu v souhvězdí Rysa

Studentky a studenti středních škol, kteří se 21. června 2019 v prostorách fakultní budovy v Hauerově ulici 4 účastnili Astrofyzikálního pátku, měli letos v programu bod navíc. „Mohli se zapojit do ankety hledající vhodné jméno pro exoplanetu v souhvězdí Rysa s katalogovým označením XO-5b,“ uvedl proděkan pro informace a rozvoj RNDr. Tomáš Gráf, Ph.D., který akci spolu s kolegy z Ústavu fyziky (ÚF) Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě opakovaně připravil.
  • 03.07.2019

Profesor Zdeněk Stuchlík: „V Šanghaji byla elita z oblasti relativistické astrofyziky.“

Prof. RNDr. Zdeněk Stuchlík, CSc., vedoucí Ústavu fyziky a Výzkumného centra teoretické fyziky a astrofyziky Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě, se před nedávnem vrátil z Šanghaje, kde byl pozván se svou přednáškou na konferenci Recent Progress in Relativistic Astrophysics. Prestižní konference, která se konala 6. – 8. května 2019 s účastí renomovaných vědců, se spolu s profesorem Stuchlíkem účastnil i jeho kolega Mgr. Martin Kološ, Ph.D.