• 08.11.2019
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Mezinárodní odborné sympozium

Výzkumné centrum pro sociální začleňování Fakulty veřejných politik v Opavě Slezské univerzity v Opavě ve spolupráci s partnerskými institucemi pořádá dne 25. 11. 2019 v čase od 10:00 – 15:30 hodin MEZINÁRODNÍ ODBORNÉ SYMPOZIUM na téma Co, jak a proč ve vysokoškolském vzdělávání stále stojí v otázkách?
  • 08.11.2019

Ladislav Špaček: „U zkoušky by měl student respektovat historii vysokých škol.“

Na Slezské univerzitě v kinosále na Hauerově 4 měl 24. října přednášku někdejší televizní moderátor, mluvčí prezidenta Václava Havla a mistr etikety Ladislav Špaček. Přednášce předcházela situace, kdy asistentka děkanky Filozoficko-přírodovědecké fakulty nevěděla, zdali nabídnout kávu paní děkance, nebo hostu, který přišel. Rozhodla se pro paní děkanku.
  • 07.11.2019

Ústav historických věd na trojmezí Maďarska, Slovenska a Rakouska

Stejně tak, jako se konala exkurze v letním semestru 2019, podnikl Ústav historických věd Slezské univerzity v Opavě, další ze svých plánovaných exkurzí.
  • 06.11.2019

Slezská univerzita po roce opět hostí setkání KRUŚ. Sdružení se s přístupy nových členů změní na asociaci

Zástupci Konference rektorů slezských univerzit (KRUŚ) se sejdou v historických prostorách zámečku v Petrovicích u Karviné. Ve dnech 7. až 8. listopadu budou zasedat, aby projednali aktuální témata z prostředí vysokého školství, která hýbou především Polskem. Budou se také projednávat další možnosti rozvoje přeshraniční spolupráce. Záštitu nad listopadovým jednáním KRUŚ převzala její excelence Barbara Ćwioro, velvyslankyně Polské republiky v České republice.
  • 05.11.2019

S festivalem Na cestě se vydáme za štěstím

I letos se můžete těšit na další ročník studentského festivalu Slezské univerzity Na cestě. O tom, jaký vás čeká program, jak se v něm odrazí oslavy sedmnáctého listopadu, nebo co znamená festival pro studenty samotné, jsme vyzpovídali studentku oboru Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo Kristýnu Střelcovou a pedagožku Annu Stránskou.
  • 04.11.2019

Univerzitní informatici realizovali první opavský robotický pětiboj

Prostory galerie obchodního domu Breda&Weinstein v prvním patře patřily ve čtvrtek 17. října žákům základních a středních škol. Pracovníci Ústavu informatiky Slezské univerzity v Opavě pro všechny zájemce připravili Robotický pětiboj - zábavný soutěžní program plný důmyslných klání a úkolů.
  • 02.11.2019
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Konference Média a dějiny

Na Fakultě veřejných politik v Opavě se bude v rámci konference Média/dějiny/společnost hovořit o obrazu Polska a Poláků v českých médiích.
  • 31.10.2019

Historický klub odhalil nové logo

Historický klub studentů Slezské univerzity odhalil na své středeční poradě nové logo. Má podobu erbu, kterým se nejen hlásí k Slezské univerzitě, ale také představuje šíři historického záběru, kterému se klub věnuje.
  • 31.10.2019
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Prohlubujeme spolupráci v Číně

V rámci mezinárodních aktivit SU OPF se ve dnech 19. - 25. října 2019 zástupci fakulty prorektor doc. Gongol, proděkan doc. Šperka a referentka oddělení zahraničních styků Bc. Novotná vypravili na pečlivě plánované turné po Číně, konkrétně na návštěvu 2 čínských univerzit ve 2 městech. Pracovní cesta navazovala na předchozí návštěvy čínských univerzit v roce 2018, návštěvy čínských delegací v Karviné v srpnu 2019 a příjezd historicky první skupiny 45 studentů ze Shanxi University of Finance and Economics (SXUFE) na karvinskou fakultu v zimním semestru 2019/2020.
  • 30.10.2019

Doktorand archeologie Ondřej Klápa: "Léto na jižní Sibiři je pro mě odpočinek"

Posluchač oboru Archeologie na Slezské univerzitě v Opavě Mgr. Ondřej Klápa se jako mnoho jiných studentů věnuje kromě školních povinností i profesně zaměřeným aktivitám ve volném čase. Kdo by ale mohl říct, že se mu podařilo zařadit do mezinárodního týmu expedice, která zkoumá mohyly v jedné z republik Ruské federace, o níž většina z nás pravděpodobně ani neslyšela? Nejen výzkumu v Tuvinské republiceje věnován tento rozhovor.