• 19.04.2019

Opavský majáles bude mít vlastní pivo, čepovat se bude na Open Air festivalu

Vyvrcholením a současně zakončením letošního ročníku Opavského majálesu se stane Open Air festival, který se opět uskuteční pod širým nebem areálu Městských sadů v sobotu 11. května. Na dvou pódiích se opavskému publiku představí celá řada interpretů. Pro žíznivé bude připravena speciální edice majálesových pivních speciálů – Medomáje a Slezáčka.
  • 16.04.2019

Vědecká rada Slezské univerzity v Opavě jednala v novém složení

V úterý 16. dubna 2019 se do Opavy sjeli členové Vědecké rady Slezské univerzity v Opavě ke svému prvnímu jednání v letošním roce. Vědecká rada SU se bude v druhém funkčním období rektora Slezské univerzity doc. Pavla Tuleji scházet v pozměněném složení.
  • 16.04.2019

Libor Martinek je letošním laureátem Evropské medaile poezie a umění Homer

Ke dni 28. března 2019, tedy v den výročí narození Jana Amose Komenského připomínaného jako Den učitelů, obdržel doc. PhDr. Libor Martinek, Ph.D., literární historik a teoretik, pedagog Ústavu bohemistiky a knihovnictví Slezské univerzity v Opavě, dopis od prof. dr. Dariusze Tomasze Lebiody, ve kterém mu bylo oznámeno, že mu byla udělena Evropská medaile poezie a umění HOMER za rok 2019; dopis zároveň obsahoval tuto medaili a diplom.
  • 14.04.2019

Studenti Ústavu fyziky se jako jediní osobně setkali s astronautem Andrewem Feustelem

Martin Fuzík, Milan Herot, René Šprňa, Jana Dvořáková, Vendula Doubravská, Petr Szucs, Monika Matuszková a Simona Beerová (se svým synem Oliverem) z Ústavu fyziky Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě byli ve středu 10. dubna 2019 v aule VŠB v Ostravě na přednášce nazvané Andrew Feustel - Příběh astronauta.
  • 13.04.2019

Odborníci z tuzemska, Slovenska a Polska jednali o cestovním ruchu jako faktoru regionálního rozvoje

Osmého ročníku Mezinárodní vědecké konference Aktuální trendy lázeňství, hotelnictví a turismu se ve čtvrtek 11. dubna 2019 v areálu Hradecké ulice Filozoficko-přírodovědecké fakulty (FPF) v Opavě zúčastnilo zhruba pětapadesát účastníků z tuzemska, Slovenska a Polska. Zabývali se tématikou Cestovního ruchu jako faktoru regionálního rozvoje.
  • 12.04.2019

Opavský páv usedne na Slezskou univerzitu již pošesté

Do 6. ročníku mezinárodního festivalu studentského filmu Opavský páv přihlásilo své filmy 131 tvůrců. Vítěze, který získá zbrusu novou cenu, poznáme 16. května 2019.
  • 12.04.2019

Pozvánka na Zasedání akademické obce

Zasedání akademické obce spojené s inaugurací děkanky se uskuteční 24.4.2019 v 10h v kinosále Hauerova 4, Opava. Všichni členové Akademické obce jsou srdečně zváni.
  • Lenka Čápová
  • 11.04.2019

Jak být částicovým fyzikem? Účastníci čtvrtého ročníku International Masterclasses se mimo jiné dozvěděli také o exotickém chlebovníku

V prostorách Filozoficko-přírodovědecké fakulty (FPF) v Opavě se ve čtvrtek 11. dubna 2019 uskutečnil již čtvrtý ročník International Masterclasses (IMC) - Hands on Particle Physics. Čtyři desítky studentů ze středních škol a letos dokonce i jeden ze základní školy, se rozhodlo strávit den zkoumáním částicové fyziky.
  • 10.04.2019

Studenti kulturní dramaturgie vzdali hold otci bratří Čapků

Před několika dny se vrátili z Prahy studenti 3. ročníku oboru Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo (dále jen KDD), kde v Městské knihovně v Praze představili široké veřejnosti svůj zábavně naučný pořad o Antonínu Čapkovi, otci Karla a Josefa Čapkových.
  • 09.04.2019

Němčina je SUper!

Zábavná forma učení, hry, motivace, němčina a v neposlední řadě Slezská univerzita. To vše a nejen to vystihuje projekt Němčina je super! (viz dále:Deutsch ist super!), který pomáhá dětem ze základních škol na Opavsku ke snadnějšímu a radostnějšímu osvojování německého jazyka.