• 26.05.2019

Matematická pohotovost zaujala magazín Universitas. Věnuji ji hlavní téma

OPAVA – Opavský Brain Fitness a jeho Matematickou pohotovost, který loni v září vznikl jako společný projekt Mendelova gymnázia a Matematického ústavu Slezské univerzity v Opavě už média představila několikrát. Nápad i smysl aktivity zaujal nejen veřejná média, ale i média s čistě akademickým dopadem. Nejnověji se pak téma Matematické pohotovosti objevilo na stránkách portálu Univerzitas.cz, který rediguje Masarykova univerzita v Brně.
  • 26.05.2019
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Posluchači U3V absolvovali kurz první pomoci

Posluchači U3V absolvovali v letním semestru v letním semestru cyklus přednášek na téma Metody první pomoci.
  • 25.05.2019

„Bylo to vlastně všechno takové rychlé,“říkají král a královna Opavského majálesu 2019

Dominika Ratajová je královna a Arnošt Holan král. Spolu tvoří královskou dvojici Opavského majálesu 2019. Vyhráli na základě fotosoutěže na Facebooku, do níž se mohl přihlásit kdokoliv, a kde se hlasovalo pomocí lajků. Poté následovalo druhé kolo, tedy hlasování na místě. Následné korunování proběhlo v hlavním čase přímo na pódiu.
  • 24.05.2019

Studenti Institutu tvůrčí fotografie budou vystavovat na mezinárodním fotografickém festivalu Prague Photo 2019

V pondělí 27. května bude v prostoru prostoru objektu na nám. Republiky 7, Praha slavnostně zahájen fotografický festival Prague Photo. Již tradičně budou na festivalu zastoupeni také nejnovější práce studentů Institutu tvůrčí fotografie. Krátce po zahájení festivalu budou v 18:30 představeny nejnovější knihy a katalogy studentů a pedagogů ITF. Trvání festivalu: 28/5-2/6/2019.
  • 23.05.2019
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné

Výsledky akce "Vyběhněte s děkanem"

V úterý 21. května se konala oblíbená akce "Vyběhnete s děkanem". Jak běh dopad? Dozvíte se níže...
  • 23.05.2019

Výstava fotografií Vladimíra Birguse a Arka Goly z Institutu tvůrčí fotografie v Levicích

V pátek 10. května byla v rámci mezinárodního fotografického festivalu Dny fotografie v Levicích zahájena dvojice výstav. Tou první je výstava vedoucího ITF Vladimíra Birguse a druhou výstavu připravil doktorand Arek Gola.
  • 22.05.2019

Pokáč, Mucha nebo James Cole. Další studentský majáles sklidil ovace

OPAVA - Letošní Opavský majáles je již za námi. Návštěvníci si na vyvrcholení oslav, které se konaly v sobotu v Městských sadech, mohli přijít na své na dvou místech. K dispozici totiž byly dvě stage, odpočinout si mohli při dýmce v chill out zóně nebo se pobavit při dalších doprovodných aktivitách. Pro dětské návštěvníky bylo nachystáno oblíbené malování na obličej, kolotoč, skákací hrady či artistický workshop.
  • 21.05.2019

Studenti ULGATu zvou na závěrečnou party

OPAVA - Blíží se konec letního semestru, a tak si posluchači oboru Lázeňství, gastronomie a turismus Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě připravili pro veřejnost 22. května od 19 hodin v Klubu ART opavského Obecního domu závěrečnou party s názvem My jsme ULGAT
  • 21.05.2019

Student Vít Kanyza o filmu Nokken a svém snu o National Geographic

Vít Kanyza je studentem oboru Audiovizuální tvorba (dále AVT) a jednou z tváří projektu JINAK.SLU.CZ. Ve svých filmech a videích se snaží často zachytit krásy míst, které navštívil. Film Nokken, z drsného severského prostředí, není výjimkou. Nokken bude bojovat koncem května o vavříny na mezinárodním filmovém festivalu T-Film v Ostravě a také o to, aby Slezská univerzita v Opavě byla znovu vidět. Vítek se účastnil tohoto festivalu už v loňském roce s filmem Road to „Canarias“ a vysloužil si čestné uznání od mezinárodní poroty. Jak na tom bude Nokken letos?
  • 20.05.2019

Posluchači univerzity třetího věku představí své práce

OPAVA – Vedle studentů Slezské univerzity v Opavě, kteří jsou na životní hranici mládí a dospělosti, studují v jejích učebnách také ti, kterým již minula padesátka. Někomu docela nedávno, jiným už dávno, ale jedno mají společné. Chtějí se vzdělávat, učit něčemu novému a nezůstávat pozadu za svými mladšími “spolužáky“. Jsou to posluchači Univerzity třetího věku (U3V) Slezské univerzity v Opavě.