• 09.06.2019

Komorní pěvecký sbor SU doprovodí slavnostní chvíle

OPAVA - Komorní pěvecký sbor Slezské univerzity v Opavě provází život své alma mater od samého počátku její existence. Pravidelně se se zpěvačkami a zpěváky rekrutovanými z řad studentů, pedagogů a dalších zaměstnanců univerzity můžeme setkat při slavnostních chvílích a aktech jak v Opavě a Karviné, tak i jiných místech.
  • 08.06.2019

Dobrodružství vedou k těm nejlepším životním příběhům aneb Erasmus+ v Opavě očima studentky z Turecka

OPAVA - Na jeden semestr posluchačkou Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Sympatická Rabia Bitaraf z Istanbulu se na turecké Univerzitě Onsekiz Mart v Canakkale věnuje třetím rokem marketingu a angličtině pro učitelskou praxi. Od března však díky programu Erasmus+ působí v Opavě a zdejší pobyt si podle svých slov užívá.
  • 07.06.2019

Výstava „Fakulta a její lidé“ je v Galerii Breda k vidění téměř do konce června

Téměř do posledních červnových dnů si můžete v Galerii Breda prohlédnout fotografickou výstavu z prostředí Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.
  • 06.06.2019

Na Vikštejně se potkáte i s lidmi z univerzity

RADKOV-DUBOVÁ - V sobotu 8. června opět ožijí zdi hradu Vikštejna akcí Open Air Happening Vikštejn - šestým ročníkem multižánrového festivalu, kde nebude chybět poezie, hudba ani výtvarný kumšt. Bude také dobré jídlo, pití a s trochou štěstí zasvítí i slunce.
  • 06.06.2019

Studentská party My jsme ULGAT bude tradicí

OPAVA - Studenti oboru Lázeňství a turismus z Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu (dále jen ULGAT) Slezské univerzity v Opavě uspořádali 22. května v Klubu Art opavského Obecního domu svou první studentskou party. Cílem bylo zaujmout potenciální uchazeče o studium, a také vypustit páru před zkouškovým obdobím, které čekalo samotné organizátory.
  • 04.06.2019

Expozice studentů Institutu tvůrčí fotografie na mezinárodním festivalu Prague Photo a cena pro loňskou absolventku ITF

Dne 27. května 2019 byla zahájena výstava studentů Institutu tvůrčí fotografie SU v Opavě na mezinárodním fotografickém festivalu Prague Photo 2019. V 18:30 proběhl křest nových knih studentů a pedagogů Institutu tvůrčí fotografie. Mezi dvěma vítězi o nejlepší autory do 30 let je také naše loňská absolventka Andrea Malinová.
  • 04.06.2019

Mezinárodní sympozium v Zabrze, jehož spoluorganizátorem je Institut tvůrčí fotografie

V pátek a v sobotu 24. a 25. května se v polském městě Zabrze konalo mezinárodní sympozium s tématem fotografie jako historický dokument. Letošní záštitu nad konferencí převzal vedoucí Institutu tvůrčí fotografie Vladimír Birgus, děkanka FPF SU v Opavě Irena Korbelářová a starostka města Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik. Konferenci a workshop spolupořádal a organizoval doktorand ITF Arkadiusz Gola. Dalšími účastníky byl děkan Fakulty veřejných politik Rudolf Žáček a pedagog ITF Jiří Siostrzonek.
  • 04.06.2019

Vernisáž výstavy hornoslezských studentů Institutu tvůrčí fotografie Made in Upper Silesia

Ve čtvrtek 23. května 2019 byla v 17 hodin v Galerii Opera v Ostravě zahájena výstava fotografií hornoslezských studentů ITF Made in Upper Silesia. Kurátorem expozice jsou Vladimír Birgus a Michał Szalast.
  • 31.05.2019

Jak se také dá učit matematika ukázal havířovským deváťákům opavský Brain Fitness

OPAVA – Odbourat strach z matematiky a ukázat, že se dá učit poutavě a zajímavě. To je jednak základní poslání opavského centra Brain Fitness, a jeho součásti Matematické pohotovosti, a současně i důvod toho, že ve čtvrtek 30. května přijeli do jeho prostor hned dvě třídy z Havířova.
  • 30.05.2019

Přijímací zkoušky na Filozoficko-přírodovědeckou fakultu Slezské univerzity v Opavě: sváteční šaty, nervozita, plné kavárny….

Mnozí mladíci v oblecích, dívky v sukních či šatech, lehké napětí i velká nervozita, přeplněné kavárny v okolí fakultních budov. Tak vypadaly v sobotu 25. května 2019 na první pohled přijímací zkoušky na Filozoficko-přírodovědeckou fakultu (FPF) v Opavě.