• 28.07.2022

Zástupci ITF byli nominováni v prestižní soutěži

Institut tvůrčí fotografie (ITF) je na prahu dalšího prestižního ocenění. V nominaci na Cenu za nejlepší dokumentární knihu 2022 má Slezská univerzita díky tvářím ITF hned čtyřnásobné zastoupení. O vavříny ve zmíněné soutěži budou usilovat Ondřej Durczak v tandemu s Jiřím Siostrzonkem, Dita Pepe a Kateřina Sýsová se svými projekty, ať už jako jednotlivkyně či ve spolupráci s jinými tvůrci.
  • Karin Martínková
  • 20.07.2022

SUper Stage Slezské univerzity v rámci festivalu Colours of Ostrava se náramně vydařila

Celkem 26 osobností z řad studentů, absolventů, zaměstnanců Slezské univerzity a několika vzácných hostů si přišlo na SUper Stage Slezské univerzity poslechnout na 1300 návštěvníků jednoho z největších a nejbarevnějších festivalů v ČR Colours of Ostrava. Slezská univerzita přitom provozovala svůj vlastní prostor jako novou oficiální scénu doprovodného festivalového Mezinárodního diskusního fóra Meltingpot poprvé. Příjemnou atmosféru a zájem o vystoupení si pochvalovali jak návštěvníci, tak sami vystupující. Univerzitní prostor návštěvníkům kromě vystoupení nabízel kromě odpočinku v chill-out zóně také informační materiály, které si návštěvníci v případě zájmu mohli odnést s sebou.
  • 12.07.2022

Jiří Dobrý postoupil do finále soutěže Český VŠEVĚD 2022

Noc vědců tentokráte nese podtitul „všemi smysly“, ale ještě jedna žhavá novinka je na skladu. Letos se koná klání o Českého VŠEVĚDA, a že byl v prvních kolech o tuto soutěž velký zájem, dokládá i fakt, že alespoň jednoho soutěžící vyslala na zteč většina vysokých škol v České republice od Západočeské univerzity v Plzni až po naši malebnou Slezskou univerzitu. Může nás proto nesmírně těšit, že zástupce SU Jirka Dobrý se dostal mezi top šest vyvolených do velkého finále. Tím to ale nekončí!
  • 12.07.2022

Studenti Slezské univerzity budou v létě natáčet v severoindickém Ladakhu

Rektorát Slezské univerzity, FPF a FÚ podpořili natáčení tří studentů a dvou zaměstnanců oboru Multimediální techniky, které bude probíhat od poloviny července do poloviny srpna v Severní Indii, v Ladakhu (v Česku oblasti známé jako Malý Tibet).
  • 11.07.2022

Naše studentka Kristýna Štefcová slaví další úspěchy ve stolním tenise

„Myslím si, že stolní tenis v dnešní době hodně vzrostl v zájmu diváků i hráčů.“ Tato slova vychází z úst reprezentantky stolního tenisu a zároveň studentky Filozoficko-přírodovědecké fakulty naší univerzity Kristýny Štefcové. Ta si z letošních Českých akademických her přivezla krásná dvě první místa a k tomu jedno pomyslné stříbro.
  • Kamila Návratová
  • 10.07.2022

AVT nově i v kombinované formě studia!

Studijní program Audiovizuální tvorba od příštího akademického roku otevře možnost studia také kombinovanou formou. Co přesně to pro uchazeče znamená a na co vše se mohou těšit, jsme si povídali s vedoucí Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby Mgr. Monikou Horsákovou.
  • 05.07.2022

Matematická pohotovost ordinuje i o prázdninách!

Unikátní projekt Matematická pohotovost, který už nějaký ten pátek funguje pod hlavičkou Matematického ústavu, prázdniny nezná. Také v létě si mohou v klidu oddechnout všichni ti, kteří potřebují urgentní matematickou péči. Zástupci Matematického ústavu budou na značkách připraveni pomoci totiž také v červenci a srpnu.
  • 04.07.2022

Erasmus ve Španělsku očima studentky SU Anny Andronikidu

Cestovat a objevovat nové země je snem mnoha z nás. Říká se, že člověk, který cestuje s touhou „dozvědět se“, cestuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému. Studentka 2. ročníku oboru Veřejná správa a sociální politika na Slezské univerzitě Anna Andronikidu odcestovala na jeden celý semestr do španělské Valencie, aby díky programu Erasmus+ mohla uskutečnit svůj sen a zároveň studovat. Jaké nejkrásnější zážitky si odvezla? A s čím si musela poradit? Dozvíte se v našem rozhovoru.
  • 30.06.2022

TGIAF: studenty středních škol znovu uchvátila fyzika na SU

„Díky bohu za astrofyzikální pátek!“ Tak zní v překladu akce pořádaná Fyzikálním ústavem Slezské univerzity pro všechny nadšence z řad středoškolských studentů i široké veřejnosti. Thank God It's Astrophysical Friday (TGIAF) humorně odkazuje na síť rychlého občerstvení T.G.I.F. zaměřující se především na americkou kuchyni a příležitostné stolování. Při dopoledni plném dechberoucích přednášek z astrofyziky zaplesalo nejedno srdce těch, kterým fyzika přináší nejen radost, ale také neutuchající dychtivost dozvědět se něco víc!
  • Adam Poštolka
  • 23.06.2022

Je tady nová soutěž o lupeny na Colours of Ostrava!

Ostrava už zase bude hrát všemi barvami festivalu Colours of Ostrava. Slezská univerzita v Opavě si pro vás připravila další klání o vstupenky na tento (nejen) hudební svátek. Jak můžete soutěžit? Stačí správně odpovědět e-mailem na otázku níže a zapojit se tak do slosování!