• Jakub Plaskura
  • 02.06.2022

Brain Fitness Matematického ústavu otevřel robotický kroužek

Už starověké mytologie zobrazovaly umělé bytosti jako hliněné golemy či mechanické sluhy bohů. Dnes je nazýváme roboty, nebo chcete-li automaty, které je možné programovat za pomoci počítače. Jak se říká, pokrok prostě nezastavíš. Akademici z Matematického ústavu v Opavě se proto rozhodli v Brain Fitness vytvořit Robotický kroužek i pro mladé opavské nadšence robotiky.
  • Kamila Návratová
  • 01.06.2022

doc. PhDr. Karel Boženek, Ph.D.

4. 9. 1938 – 28. 5. 2022
  • 01.06.2022

Den prevence v OC Breda & Weinstein

Oblíbená akce, kterou tradičně pro širokou veřejnost připravuje Fakulta veřejných politik v Opavě, proběhne 16. června od 10:00 do 17:00 v univerzitním centru UniPoint v OC Breda & Weinstein (1. patro vedle Krevního centra).
  • Karin Martínková
  • 27.05.2022

Regionální univerzity vytvořily novou asociaci, Slezská univerzita je členem

Devět českých vysokých škol založilo Meziregionální univerzitní radu. Jejím cílem má být posílení role vysokých škol v regionech, zvýšení konkurenceschopnosti a prosazování principů spravedlivého hodnocení vysokých škol.
  • Tomáš Lanča
  • 25.05.2022
  • Fyzikální ústav v Opavě

Finále Astronomické olympiády opět na Fyzikálním ústavu v Opavě

Letošní ročník Astronomické olympiády v kategorii CD již zná své vítěze. Ve dnech 11. až 13. května 2022 proběhlo po přestávce způsobené pandemií nemoci Covid-19 opět prezenčně na Fyzikálním ústavu Slezské univerzity v Opavě ústřední kolo Astronomické olympiády v kategorii CD. Ve finále zvítězil Lukáš Linhart z Gymnázia Petra Bezruče ve Frýdku-Místku.
  • Karin Martínková
  • 25.05.2022

Tým SU se představil v Zaměstnanecké lize fotbalu

Fotbal je nejpopulárnějším kolektivním sportem na světě. Hraje se zkrátka všude od rovníkové Afriky až po norské fjordy. Malí kluci ve vytahaných tričkách kopou do meruny na plácku a hrají si na své idoly v Lize mistrů. Reprezentanti Slezské univerzity v Opavě sice Champions League nehrají, ale měli možnost zabojovat za Slezskou univerzitu v Zaměstnanecké lize. A jak to dopadlo?
  • Lenka Přečková
  • Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné
  • Staženo dne 30.07.2022

Karvinský Majáles byl bombový

Dne 20. května 2022 se v Karviné po dlouhé pauze opět uskutečnil Majáles – oslava jara a studentského života, a my musíme říct, že to čekání opravdu stálo za to.

Výstava Právo a my s fotografiemi Jindřicha Štreita

Jaký je stav právního povědomí v dnešní společnosti a jak reaguje současný právní řád na tzv. patologické jednání? Je naše právní povědomí alespoň částečně kvalifikované, anebo převážil hoax nad skutečností? Těmito i dalšími otázkami se bude zabývat výstava Fakulty veřejných politik, kterou zahájí vernisáž v UniPointu v OC Breda & Weinstein 7. června 2022 v 17:00.

Červnové Moderní výzvy lidstva na téma DNA v kriminalistice

Hostem posledního předprázdninového dílu oblíbeného cyklu přednášek pro studenty i veřejnost bude prof. Mgr. Jiří Drábek, Ph.D., forenzní genetik působící na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého.
  • Jakub Plaskura
  • 23.05.2022

Povídali jsme si s tvůrci studentského filmu Odraz. Vidět jej můžete na platformě Stream

Produkce studentů oborů Audiovizuální tvorby (AVT) a Multimediálních technik (MMT) je na půdě Slezské univerzity dobře známá. Nyní mohou diváci zhlédnout další podařený snímek z dílny studentů na Streamu. Odraz je krátký hororový počin, za kterým stojí dva studenti 1. ročníku navazujícího magisterského studia oboru AVT Marek Labaj a Tadeáš Zajac. Oba talentované filmaře jsme na téma jejich nového snímku vyzpovídali. Na konci článku najdete také odkaz, kde si můžete film pustit, ale potom si dávejte pozor na svůj odraz v zrcadle!