• 23.09.2019

Libor Matinek: Pobyt na Kistrech International Poetry Festival Kenya byl pro mne velkým zážitkem

Ve dnech od 5. do 11. září letošního roku se v Nairobi, hlavním městě Keni, a pak také v Kisii, městě vzdáleném od něj asi 300 km, konal sedmý ročník literárního festivalu nazvaného Kistrech Poetry Festival Kenya 2019. Je pro nás potěšující, že Českou republiku na něm prezentoval opavský vysokoškolský pedagog, literární kritik a překladatel, bohemista a polonista doc. Libor Martinek.
  • 22.09.2019
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

MODERNÍ VÝZVY LIDSTA JAN SOKOL: KDO JSME, ODKUD PŘICHÁZÍME, KAM KRÁČÍME

V úterý 24. září 2019 ve 14:15 proběhne na Fakultě veřejných politik Slezské univerzity v Opavě první přednáška z projektu Moderní výzvy lidstva. Přednášet bude pan prof. PhDr. Jan Sokol Ph.D., Sc.D. Přednášku nazval – Kdo jsme, odkud přicházíme, kam kráčíme.
  • 21.09.2019

Nabídka kroužku Informatika (nejen) pro holky zaujala… a nejen holky

Informatiku jako obor budoucí pracovní profese, zajímavého koníčka či předmětu zábavy vnímá mládež zřejmě docela pozorně, protože k informační schůzce se zájemci zaplnila téměř celá počítačová učebna. A zájemci nebyli představeným programem zklamáni, protože na konci schůzky odevzdávali do rukou lektora závazné přihlášky. Jediným překvapením se tak možná stalo, že Informatika (nejen) pro holky zaujala i velké množství chlapců.
  • 20.09.2019

Noc vědců 2019 nese podtitul Šetrně k přírodě. Budeme opět u toho

OPAVA - Třicet jedna míst ve 28 městech, 976 událostí a okolo 60 tisíc návštěvníků. To jsou základní údaje Noci vědců 2019. Ta vypukne v pátek 27. září. Letos nese celorepubliková akce popularizující vědu a výzkum mezi širokou veřejnosti podtitul Šetrně k přírodě. Slezská univerzita bude zase u toho.
  • 20.09.2019

Obstojí vysoké školy v době komerce? Také o tom se hovořilo v opavském KUPE

Rektor Slezské univerzity v Opavě Pavel Tuleja se společně s dalšími významnými hosty účastnil besedy po promítání dokumentárního filmu Univerzity a svoboda. Akce proběhla v rámci festivalu Bezručova Opava v kulturně-uměleckém prostoru KUPE.
  • 19.09.2019

Na Gaudeamy jedeme s novou expozicí

Bratislava, Brno a Nitra. To jsou místa konání letošního ročníku Evropských veletrhů pomaturitního vzdělávání Gaudeamus, kde ani tentokrát nebude chybět prezentace Slezské univerzity v Opavě. A bude ve zbrusu nové expozici, která se premiérově představí v Bratislavě, kam se po několika letech Slezská univerzita vrací.
  • 18.09.2019

Výstava studentů ITF Made in Opava 2 v rámci mezinárodního fotografického festivalu Interphoto 2019 v Bialystoku

• Ondřej Durczak
  • 17.09.2019

Rozhovor s Jindřichem Štreitem

Rozhovor s pedagogem ITF Jinřichem Štreitem v Týdnu
  • 12.09.2019

Fotografie Jiřího Dobrého představují studentskou expedici do Chile

Chceš vidět úžasné fotky z chilské expedice našich studentů? Malá ochutnávka je od včerejška až do konce října k vidění ve foyer univerzitní budovy na ul. Hauerova 4 v Opavě.
  • 10.09.2019

Informatika je sexy a není jen pro kluky, vzkazuje Slezská univerzita v Opavě

Informatika je jedním z pracovních oborů s perspektivní budoucností i nadstandardním platovým ohodnocením. Přesto poptávka po informaticích stále vysoce převažuje nad nabídkou. Jedním z vysvětlení tohoto déletrvajícího stavu jsou domnělá negativa, jež na oboru ulpívají: že je těžký a vhodný jen pro chlapce. Měnit tento stav se rozhodla Slezská univerzita v Opavě zřízením zájmového kroužku informatiky, který bude v oblasti IT více respektovat zájmy dívek.