2. esportovní komunitní turnaj na Slezské univerzitě v Opavě zná své vítěze!

  • Karin Martínková
  • 15.11.2022
V sobotu 12. listopadu se odehrál druhý komunitní turnaj Slezské univerzity v Opavě (SU) v počítačových hrách League of Legends (LoL) a Counter Strike: Global Offensive (CS:GO). V první jmenované hře se vítězem stal tým SLUníčka a ve druhé tým W WARRIORS. Jak finálový den turnaje a celého streamu probíhal se dozvíte v článku.

Jan Polák – studentská redakce Slezské univerzity

Největší událost univerzitního esportu v zimním semestru začala ve 13:00 úvodním slovem moderátorů, kteří velmi rychle přešli k samotným zápasům. Ty odstartovaly soubojem o třetí místo v LoL, kde se hrálo systémem 5 vs. 5 hráčů a tým musel vyhrát dva ze tří zápasů. V bronzovém klání se utkaly týmy Subway Surfers a Clown 9. I přesto, že celý zápas byl od začátku velmi vyrovnaný, z vítězství se nakonec radoval tým Clown 9. Po celou dobu hry byla u bronzových „medailistů“ znát mnohem větší sehranost než u protivníků, zaslouženě si tak za vítězství 2:0 na zápasy odnášejí 3. místo, a tím pádem také peněžní odměnu.

 

Ve hře League of Legend se z 1. místa radoval tým Clown 9. (zdroj: screenshot ze streamu hry na Twitch kanále Slezské_univerzity) Ve hře League of Legend se z 1. místa radoval tým Clown 9. (zdroj: screenshot ze streamu hry na Twitch kanále Slezské_univerzity)


Diváci streamovaného turnaje, který bylo možné sledovat na Twitch kanále univerzity (kde najdete také jeho záznam), nebyli ochuzeni ani o doprovodný program. O ten se postaral průkopník esportu na SU Mgr. Kamil Matula, Ph.D. z Ústavu informatiky Filozoficko-přírodovědecké fakulty (FPF), který si připravil rozhovor s našimi studenty a zároveň profesionálními hráči esportu Petrem „Adiss“ Pavlíčkem a Filipem „Laograc“ Kurovským. Petr je studentem druhého ročníku oboru Informatika a angličtina na FPF a zaměřuje se na hraní LoL. Mimo jiné se věnuje také komentování české esportové ligy. „Od kolegů moderátorů jsem dostal doporučení, abych v tom pokračoval, že mi to docela jde. Ale otázka je, jak se moderování dá skloubit nejenom se studiem, ale také s hraním her na profesionální úrovni.“, říká Pavlíček. Také Kurovský cítí, že s přicházejícím zkouškovým obdobím může být na jeho koníček méně času: „Když člověk dělá esport na profi úrovní, tak se málokdy může soustředit na něco jiného. Sám jsem to pocítil při učení se na maturitní zkoušky, kdy jsem nehrál úplně nejlépe. U zkouškového to nejspíše bude podobné, ale uvidíme.“, dodává Filip, který je posluchačem oboru Manažerská informatika na Obchodně podnikatelské fakultě (OPF) v Karviné a „jeho“ hrou je Dota 2.


V pauze mezi zápasy se diváci dozvěděli mnoho informací o zákulisí života profesionálních hráčů esportu. (zdroj: screenshot ze streamu hry na Twitch kanále Slezské_univerzity) V pauze mezi zápasy se diváci dozvěděli mnoho informací o zákulisí života profesionálních hráčů esportu. (zdroj: screenshot ze streamu hry na Twitch kanále Slezské_univerzity)


Po rozhovoru už následoval boj o 1. a 2. místo ve hře LoL, o zlatou příčku se utkaly týmy TOP G’s a SLUníčka. Druzí jmenovaní vstupovali do turnaje jako favoriti a svou pozici ve finále jasně potvrdili. V obou vítězných zápasech tým pod vedením kapitána Lukáše Chrastiny jasně dominoval. Tým SLUníček měl jako jediný zúčastněný tým za sebou herní historii a účastní se také turnajů mezi týmy univerzit.

Po velmi povedených zápasech v LoL přišel na řadu finálový zápas ve hře CS:GO. Zápas o 3. místo byl bohužel zrušen, a tak se přistoupilo rovnou k očekávanému zápasu o 1. a 2. místo, který se hrál systémem 2 vs. 2 hráči na pět vítězných zápasů. Proti sobě stály týmy W WARRIORS a 2 voli. Hned první zápas z celkových pěti divákům napověděl, že je čeká velmi vyrovnané klání. Po těsné výhře 16:14 se jako první radovali hráči z týmu 2 voli. W WARRIORS si ovšem nenechali nic líbit a po čtyřech zápasech byl stav skóre 2:2 na zápasy a rozhodnout musel „zlatý“ pátý zápas. V tom jasně dominovali zkušenější W WARRIORS. Za stavu 13:2 však 2 voli zabrali a závěr 2. komunitního turnaje značně zdramatizovali. „Válečnici“ si však svůj náskok nenechali vzít a výhrou 16:9 se tak radovali z prvního místa. „Nečekal jsem, že bude finále takhle dlouhé. Jít do pěti zápasu v plánu určitě nebylo, ale o to více jsme si to užili.“, přibližuje závěrečný vyrovnaný zápas kapitán týmu Patrik „mave“ Pifka. 


Z napínavého finálového zápasu ve hře Counter Strike: Global Offensive odcházeli šťastnější hráči z týmu W WARRIORS. (zdroj: screenshot ze streamu hry na Twitch kanále Slezské_univerzity) Z napínavého finálového zápasu ve hře Counter Strike: Global Offensive odcházeli šťastnější hráči z týmu W WARRIORS. (zdroj: screenshot ze streamu hry na Twitch kanále Slezské_univerzity)


Samotný průběh celého finálového dne sledoval také ambasador e-sportu na SU Andrej Piňák, který bude z nejlepších hráčů tohoto turnaje skládat oficiální reprezentační tým Slezské univerzity: „Turnaj dopadol nad moje očakávania a takisto aj sledovanosť. Všetko prebehlo v celku hladko, až na pár technických problémov, ktoré nešlo nijak ovplyvniť.“. Za celou studentskou redakci a Slezskou univerzitu v Opavě přejeme slávu vítězům, čest poraženým a těšíme se na další minimálně stejně kvalitní turnaj.

 

Soupiska top 3 teamů LoL (hrají proti sobě pětičlenné týmy)

1. místo – SLUníčka:

Lukáš Chrastina (kapitán) – student 2. ročníku oboru Manažerská informatika (OPF)

David Kowal – student 3. ročníku oboru Marketing a obchod (OPF)

Bedřích Kopka – student 1. nav. ročníku oboru Finance, účetnictví a daně (OPF)

David Bartal – student 1. ročníku oboru Bankovnictví, peněžnictví, pojišťovnictví (OPF)

Zdeněk Paciorek – student 1. ročníku oboru Informatika a angličtina (FPF)

 

2. místo – TOP G’s:

René Duda (kapitán) – student 3. ročníku oboru Manažerská informatika (OPF)

Ondřej Michałek – student 3. ročníku oboru Manažerská informatika (OPF)

Daniel Křístek – student 3. ročníku oboru Manažerská informatika (OPF)

Stanislav Tichý – student Střední školy technických oborů Havířov – Šumbark

Jakub Straka – student Střední školy techniky a služeb Karviná

 

3. místo – Clown 9:

Michal Puto (kapitán) – student 1. nav. ročníku oboru Manažerská informatika (OPF)

Dalibor Káňa – student 3. ročníku oboru Bankovnictví, peněžnictví, pojišťovnictví (OPF)

Ondřej Haladěj – student 3. ročníku oboru Podnikání (OPF)

Pavel Tomica – student 3. ročníku oboru Veřejná ekonomika a správa (OPF)

Adam Dohnal – student 1. ročníku oboru Informatika a angličtina (FPF)

 

 

Soupiska teamů CS:GO (hrají proti sobě dvoučlenné týmy)

1. místo – W WARRIORS:

Patrik Pifka (kapitán) – student 3. ročníku oboru Manažerská informatika (OPF)

René Nešetřil – student 3. ročníku oboru Podnikání (OPF)

 

2. místo – 2 voli:

Daniel Zeisberger (kapitán) – student 1. ročníku oboru Manažerská informatika (OPF)

Daniel Šabršula – student 1. ročníku oboru Informační a komunikační technologie (FPF)