Matematická pohotovost pomáhá i v dobách karantény

• Daniel Martínek
  • 11.04.2020
O termínu Matematická pohotovost ve spojení se Slezskou univerzitou v Opavě už slyšel téměř každý. Studenti a žáci všech škol teď sice do školy nechodí, ale prázdniny se nekonají. Musejí v době koronavirové karantény plnit nejrůznější domácí úkoly. Matematika se tak může stát pro mnohé z nich tvrdým oříškem. Naštěstí mnoho z nich dokáže právě Matematická pohotovost rozlousknout.

Autor: Jakub Plaskura - studentská redakce Slezské univerzity v Opavě

Hostem ve studiu regionální televize Polar byl zástupce Matematického ústavu David Slosarczyk, který v rozhovoru odpovídal na vznik a momentální fungování Matematické pohotovosti. Ta je nyní pro žáky a studenty k dispozici pět dní v týdnu, před pandemií koronaviru šlo pouze o dva dny v týdnu. Matematická pohotovost tak posílila své ordinační hodiny v boji s příklady a úlohami.

Celý rozhovor je možné zhlédnout v odkaze zde.

Ukázka rozhovoru s Davidem Slosarczykem z MÚ, pořad Host dne. Zdroj: polar.cz Ukázka rozhovoru s Davidem Slosarczykem z MÚ, pořad Host dne. Zdroj: polar.cz