Nemáš co dělat? Pomoz s chmelem, zažij dobrodružství a vydělej si!

• Daniel Martínek
  • 04.04.2020
Ne nadarmo se o chmelu u nás říká, že je zelené zlato. Český chmel je pro svou kvalitu žádaný po celém světě. Je nezbytnou surovinou při výrobě piva a ruku na srdce – pivo je náš národní nápoj. Proto výzva Unie zaměstnavatelů v zemědělství ČR, která nás oslovila se zveřejněním nabídky brigády pro naše studenty na zapichování a zavádění chmele, je nyní v této době více než důležitá.

Dané odvětví nyní zažívá rovněž nelehké období, především z důvodu nedostatku zahraničních pracovníků. Uvědomujeme si, že spoustu z vás se již zapojilo do dobročinných činností a upřímně vám za vaši angažovanost děkujeme. Nabídka tak míří na ty, kteří se ještě rozhodují a přemýšlí jak v této době pomoci a mají chuť a zájem.

Možná si někteří z vás vzpomenou na tradiční středoškolské chmelové brigády. I když postupně studentskou práci v prvních porevolučních letech nahradily stroje, je ruční práce na chmelnicích zatím stále nepostradatelná. Unie aktuálně hledá pomoc pro oblasti Čech (okresy Louny a Rakovník) a Moravy (oblast mezi Přerovem a Olomoucí) pro období druhé poloviny dubna (zapichování drátků) a první poloviny května (zavádění chmele). Kromě samotného výdělku nabízí Unie zaměstnavatelů v zemědělství ČR bezplatné jídlo a ubytování, cestovní náklady tam i zpět se rovněž proplácí. Unie ujišťuje, že podmínkám práce studentů a všem myslitelným zdravotně-hygienickým opatřením bude věnovat maximální pozornost. Pokud vás nabídka zaujala, pročtěte si prosím pozorně veškeré informace v přiloženém letáku.

Nejlepší brigáda je ta, která není jen brigádou!

Leták UZZ ČR s nabídkou chmelové brigády ke stažení