CitacePRO plus

  • Eva Lacková
  • 08.01.2019
Na SU pro tebe zdarma!

Profesionální pomocník při citování

Citace PRO Plus oproti základní verzi nabízí další užitečné funkce, které vám usnadní citování.
Stáhnout si můžete také užitečné doplňky do Wordu nebo do internetových prohlížečů.

Přihlášení

Přihlaste se přes baner naší univerzity na https://www.citacepro.com/
Zadejte CRO uživatelské jméno a heslo.

Návod na využívání citačního manažeru naleznete na adrese: https://www.citacepro.com/download/CitacePRO.pdf


Doplněk pro MS Word

Nainstalujte si doplněk, který vám umožní vkládat vaše citace přímo při psaní textů ve Wordu a následně vygenerovat soupis použité literatury. Navíc si můžete citace zobrazit v dalších citačních stylech, které MS Word standardně nenabízí. Návod na instalaci a práci s doplňkem na adrese: https://www.citacepro.com/download/CitacePROWord.pdf 

Doplňky pro prohlížeče

Nainstalujte si doplněk do prohlížeče Chrome nebo Firefox a snadno importujte záznamy z procházených webů do Citace PRO. Po aktivaci doplňku se prohledá stránka a pokud je nalezeno ISBN nebo DOI, zobrazí se u něj tlačítko pro automatický import do vašeho účtu na Citace PRO.

Přes 8000 citačních stylů

S Citace PRO můžete citovat nejen dle normy ČSN ISO 690, ale využít lze další známé citační styly jako APA, MLA, AMA, IEEE, CSE, Chicago, Turabian a mnoho dalších. Využíváme Citation Style Language (CSL) styly. Na vyžádání jsme schopni doplnit i další citační styly nebo vám vytvořit na míru váš vlastní styl.

Automatické vytváření citací

Zadejte název knihy nebo článku, ISBN nebo DOI a systém vytvoří citaci za vás dle údajů získaných z ověřených zdrojů. Na rozdíl od základní verze Citace PRO Free je k dispozici více zdrojů s rozsáhlejšími databázemi.

Správa a sdílení citací

Po přihlášení můžete své citace ukládat, upravovat, třídit do složek, přidávat k nim své poznámky, anotace a klíčová slova i hromadně exportovat do MS Word, PDF nebo TeX. Složky můžete navíc sdílet veřejně nebo interně s jinými uživateli Citace PRO Plus i Free.

Import citací z databází

Stahujte si citace z databází, katalogů a discovery služeb jedním kliknutím přímo do citačního manažeru nebo je importujete hromadně pomocí RIS souborů.