KONFERENCE PŘIBLÍŽÍ OSOBNOST I DÍLO VLADIMÍRA NEUWIRTHA

• Eva Lacková
  • 01.10.2018

Česká křesťanská akademie, místní skupina Opava a Slezská univerzita v Opavě pořádají konferenci k připomínce 20. výročí úmrtí VLADIMÍRA NEUWIRTHA, teologa, filosofa, spisovatele a překladatele.

Konference se uskuteční v pátek 5. října 2018 od 17 hodin v aule Slezské univerzity v Opavě (ul. Na Rybníčku 626/1, Opava).

V úvodu konference připomene Ondrej Bakeš životní osudy Vladimíra Neuwirtha a následně se Robert Krumphanzl zaměří na literární dílo Vladimíra Neuwirtha. Diskusí, v níž vystoupí také přátelé Vladimíra Neuwirtha, páteční program skončí.

Součástí akce bude rovněž představeno 3. obnovené vydání knihy APOKALYPTICKÝ DENÍK, stěžejního díla Vladimíra Neuwirtha, které poprvé vyšlo v Křesťanské akademii v Říme v roce 1976.

V sobotu 6. října pak následuje od 9 hodin Děkovná mše svatá celebrovaná biskupem Mons. Martinem Davidem v prostorách Konkatedrály Nanebevzetí Panny Marie v Opavě.

Akce se koná pod záštitou rektora Slezské univerzity v Opavě doc. Ing. Pavla Tuleji, Ph.D.

Další informace jsou k dispozici na www.krestanskaakademie.cz

Kontakt na pořadatele:
Ing. Vít Bittner, e-mail: vit.bittner@seznam.cz, tel. +420 602 411 702

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My ještě připojujeme informaci, že Univerzitní knihovna Slezské univerzity v Opavě se stala správcem části pozůstalosti a knižních fondů ze sbírek Vladimíra Neuwirtha. Více si o tom přečtete na stránkách knihovny.

Poslední aktuality

Zobrazit všechny aktuality