E-knihy předních vydavatelů Elsevier a Springer

• Eva Lacková
  • 01.01.2018
.

Po celý rok 2018 má Univerzitní knihovna SU přístupné e-knihy od významných vydavatelů Elsevier a Springer.
Nákup a zpřístupnění zajistila Národní technická knihovna v Praze.

Elsevier

Přístup k e-knihám na platformě: ScienceDirect (vzdálené přihlášení přes Shibboleth)
Nákup v režimu „následného výběru konkrétních titulů“. Z níže uvedených titulů, které jsou všechny dostupné během roku 2018, budou na konci roku vybrány jen některé tituly v celkové hodnotě odpovídající již zaplacené částce. Přístup k titulům mají v tomto režimu všichni členové časopiseckého konsorcia "CzechELib Elsevier“ (ScienceDirect Freedom Collection).

Springer

Přístup k e-knihám na platformě: SpringerLink (vzdálené přihlášení přes Shibboleth)
Níže uvedené tituly jsou již všechny v trvalém nákupu NTK a tudíž i všech institucí, které byly k 1. 1. 2018 členy časopiseckého konsorcia "CzechELib Springer“ (SpringerLink journals).

Více informací naleznete na stánkách NTK.

Stejně jako v případě ostatních elektronických zdrojů i zde platí, že plné texty jsou dostupné pouze z IP adres SLU. Zaměstnanci a studenti se mohou k jednotlivým databázím připojit i z počítačů mimo Slezskou univerzitu pomocí přihlášení přes Shibboleth nebo nastavení proxy serveru.