Ostravský Festival v ulicích obohatí filmy ze Slezské univerzity v Opavě

• Martin Kůs
  • 27.06.2019
Na dva nejbližší dny opanuje město Ostravu Festival v ulicích. Za hudbou, tancem, filmem, ale i sportem a dalšími aktivitami můžete vyrazit na tamní Masarykovo náměstí, Černou louku a Slezskoostravský hrad 28. a 29. června 2019.
Na festivalu se letos výrazně představí i Slezská univerzita. Festival totiž nabídne průřez soutěžními projekcemi mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv, letos v květnu již pošesté pořádaném oborem Audiovizuální tvorba.

Na své si přitom přijdou děti i dospělí. Ozvěny Opavského páva nabídnou projekce vybraných animovaných snímků z celého světa. Mezi nimi bude samozřejmě významně zastoupena tvorba opavských vysokoškolských posluchačů. Promítat se bude třeba sci-fi film Amber Jindřicha Mižďocha a jeho spolužáků, andělská groteska Když přijde Kryštof…, jejíž režie se ujala Kristína Trníková, nebo dokumenty Aleše Brunclíka New Game o zákulisí vývoje počítačových her či Tělo plné štěstí režiséra Jiřího Vávry, zamýšlející se nad tím, jestli vám krása přinese spokojený a úspěšný život.

Chybět nebudou videoklipy a také klipy poetické. „Jde o vizualizace české a světové poezie, na nichž se studenty pracujeme už několik let a zatím se těší oblibě na školách v rámci výuky literatury. Mnohé z nich jsou však velmi zajímavé jako samostatné filmy, ostatně právě vizualizace básně Luďka Markse Kukly letos vyhrála kategorii krátkometrážních filmů do pěti minut na festivalu Opavský páv,“ upřesňuje vedoucí oddělení audiovizuální tvorby Monika Horsáková.

Promítat se bude na venkovní velkoplošnou obrazovku Černé louky a program projekcí najdete zde.

Filmy z tvůrčí dílny posluchačů Slezské univerzity se na ostravských festivalech představují pravidelně. Vedle Festivalu v ulicích se snímky opavských studentů promítaly v posledních letech třeba na festivalu Colours of Ostrava či na diskusním fóru Meltingpot.
Nový obrázek