Monika Horsáková z Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby byla hostem Nočního Mikrofóra

• Radim Šlezingr
  • 25.01.2021
Monika Horsáková je nejen duší Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby na Slezské univerzitě, ale rovněž ženou mnoha profesí a aktivit, kterým se plně věnuje. Momentálně se svými kolegy Miroslavem Zelinským, Stanislavou Schupplerovou, Jakubem Chrobákem, Kristínou Pupákovou a dalšími pracují na natáčení audioknih ve slovenštině, pustili se do internetové vzdělávací televize a se studenty dokončili už druhou sérii vizualizací poezie pro výuku literatury na středních školách. O tom všem a dalších zajímavostech si poslechněte v rozhovoru s Monikou Horsákovou v Nočním Mikrofóru na stanici Český rozhlas Dvojka.

Autor: Kristýna Hanačíková – studentská redakce Slezské univerzity

Umění je logicky jedním z odvětví, která trpí pod náporem pandemie koronaviru. V rozhovoru zazněla otázka, co Monice Horsákové pandemie vzala, ale hlavně, co jí přinesla. Jak hrdá je naše pedagožka na svůj ostravský původ? A co prozradila ze svého dětství? Celý rozhovor si můžete poslechnout ZDE.

Monika Horsáková na Colours of Ostrava. (foto: Ondřej Durczak) Monika Horsáková na Colours of Ostrava. (foto: Ondřej Durczak)