Věnuješ se e-sportu? Staň se na Slezské univerzitě posilou našeho týmu SLUníčka!

• Radim Šlezingr
  • 08.12.2020
Rok 2020 není klasickému sportu úplně nakloněn, zato e-sportu v ničem nebrání! Studenti naší alma mater se semkli a vznikl z toho tým SLUníčka, který už oslavil v tomto semestru první úspěch na prvním turnaji. Členové týmu by se chtěli posouvat na další úrovně. K tomu potřebují právě nové nadšence, kteří se přidají a dají ostatním týmům „na frak".

Autor: Kristýna Hanačíková - studentská redakce Slezské univerzity

E-sport je soutěžní utkání hráčů počítačových her a tým ze Slezské univerzity (dále už jen SU) hledá konkrétně studenty, kterým není cizí strategická online hra s názvem League of Legends (zkráceně LoL). V ní se jednotlivé týmy snaží o zničení ochranných věží nepřítele a o zničení ,,Nexusu’’, kterým samotná hra končí. Pokud chce člověk zvítězit, je nutné, aby znal schopnosti všech postav ve hře a dokázal je využít ve svůj prospěch.

Logo hry League of Legends, ve které tým ze Slezské univerzity soutěží (zdroj: Pinterest) Logo hry League of Legends, ve které tým ze Slezské univerzity soutěží (zdroj: Pinterest)
Student Slezské univerzity a vášnivý hráč a fanoušek e-sportu Andrej Piňák. (zdroj: Andrej Piňák) Student Slezské univerzity a vášnivý hráč a fanoušek e-sportu Andrej Piňák. (zdroj: Andrej Piňák)
Logo akademického mistrovství v e-sportu pořádaného E-sportovou studentskou asociací (zdroj: esportsa.cz) Logo akademického mistrovství v e-sportu pořádaného E-sportovou studentskou asociací (zdroj: esportsa.cz)

Turnaj organizuje E-sportovní studentská asociace (zkráceně ESA). Jejím účelem je propojovat mezi sebou vysokoškolské studenty z České republiky a Slovenska. ESA každý týden streamuje zápasy na platformě Twitch, kterou určitě mnoho hráčů zná. Jednotlivé turnaje se konají každý semestr a je možné soutěžit nejen ve hře LoL, ale i CS:GO nebo Heartstone.

Andrej Piňák, student navazujícího oboru Podniková ekonomika a management na Obchodně podnikatelské fakultě Slezské univerzity, je velkým fanouškem elektronického sportu již delší čas. Na hru Lol je v podstatě odborník, neboť ji hraje už od základní školy. Hned jak se dozvěděl o turnaji, neváhal a chopil se šance, ale bohužel neměl spoluhráče. Nevzdal se a v tomto semestru se přihlásil do prvního vysokoškolského klání, oslovil své spolužáky, zda by do toho nešli s ním. Jednotliví spoluhráči se mezi sebou úplně neznali a nebyla mezi nimi taková souhra, jaká by možná měla být, ale i tak přes velkou konkurenci skončili na 4. místě ve své skupině. Celého turnaje se účastnilo 40 týmů v pěti osmičlenných skupinách.

Možná to někoho překvapí, ale i e-sport vyžaduje určitou dávku tréninku a přípravy. Konkrétně tým SLUníčka, kde působí i Andrej, trénoval zhruba jednou až dvakrát do týdne. Jelikož to byl jejich první turnaj, tak se to odrazilo i na samotné komunikaci a nepravidelnosti tréninku. Andrej však věří, že se vše bude zlepšovat. Tým je připraven na sobě zapracovat a nebojí se ani malé kritiky ve formě rad a připomínek povolanějších.

Andrej v sobě nese soutěžního ducha a rád by dostal e-sport do většího povědomí lidí na univerzitě. Hledá k sobě zkrátka parťáky, kteří se nebojí komunikovat, jsou tak trochu stratégové a nebojí se výzev. Pokud máš zájem a jsi studentem SU, neváhej ho kontaktovat, jelikož by rád dal dohromady tým na letní semestr 2021. Kromě hřejivého pocitu z dobré reprezentace školy a možné výhry by tě mohlo nakopnout i to, že se soutěží o věcné ceny a o stipendium! Kontakt na Andreje Piňáka najdeš níže.

E-mail: pinakandrej@gmail.com

Odkaz na organizaci: esportsa.cz