Slezská univerzita na festivalu Týden vědy a techniky

• Radim Šlezingr
  • 29.10.2020
Týden vědy a techniky Akademie věd České republiky je největší tuzemský vědecký festival určený pro širokou veřejnost. Letošní jubilejní 20. ročník, který se uskuteční v termínu 2. - 8. listopadu 2020, s sebou přináší nové výzvy a bude rozhodně netradiční. Zastoupení na něm bude mít i Slezská univerzita. Přijměte na něj naše pozvání!

Autor: Ružena Hradská - studentská redakce

Organizátoři se museli vypořádat s nesnadným úkolem přenést celý festival do online verze. Slezská univerzita nese na něm také svůj podíl. Vědci z Matematického ústavu připravili přednášku na téma, které je každému tak trochu blízké - Chaos. Konkrétně Chaos v matematice je název přednášky Mgr. Zuzany Roth, Ph. D., ve které rozebírá historii chaosu a náročnost tohoto problému tak, aby mu porozuměl i laik.

Festival je určen široké veřejnosti a je nasycen tématy z různých vědních oborů. Na své si přijde každý. Využijte příležitost rozšířit si obzory a zhlédněte výdobytky vědy a techniky v pohodlí vašeho domova. Odkaz na sledování naleznete na této stránce.

Oficiální spot Týdne vědy a techniky: TVT 2020