Virtuální běh s děkanem OPF zná své vítěze!

• Radim Šlezingr
  • 08.10.2020
„Vyběhněte s děkanem“, to je už tradiční sportovní akce, která propojuje Obchodně podnikatelskou fakultu v Karviné (dále jen OPF) s veřejností. Na konci září se měl konat už 6. ročník této události. Druhá vlna koronaviru původní plány zhatila. Na OPF se s nastalou situací popasovali výborně a vznikl projekt Virtuální běh s děkanem, aby se koronavirový vlk nažral a koza zůstala celá.

Autor: Jakub Plaskura – studentská redakce Slezské univerzity

Nešlo však o bušení do klávesnice a klikání myší, jak přídomek „virtuální“ naznačuje. V praxi se jednalo o to, že každý, kdo se chtěl běhu zúčastnit, musel skutečně trať dlouhou 5,6 km absolvovat, ale prostřednictvím speciální mobilní aplikace byl výkon každého jednotlivce zaznamenán a výsledky se shromažďovaly do tabulek podle jednotlivých kategorií. Trasu závodu si mohl zvolit každý závodník libovolně. U všech byla jednotná pouze délka 5,6 km měřená na čas. Letos tak sice běžci neměli ten správný požitek ze sportování bok po boku, ale akce se přesto uskutečnila, a to se počítá.

Celkem se do Virtuálního běhu s děkanem zapojilo 48 běžců v 7 různých kategoriích (veřejnost muži, veřejnost ženy, student, studentka, zaměstnanec, zaměstnankyně, štafeta). Číslo to sice na první pohled není vysoké, ale musíme brát v potaz problémy způsobené koronavirem. Absolutně nejrychlejšího času dosáhla mezi všemi studentka oboru Podniková ekonomika a management Jana Coufalová, která trať dlouhou 5,6 km zdolala v čase 22 minut a 52 vteřin. V kategorii student zase všechny své kolegy z OPF pokořil student angličtiny z Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě Darek Szarowski.

Vyběhněte s děkanem je v Karviné velmi populární akce. (foto: archiv OPF 2019) Vyběhněte s děkanem je v Karviné velmi populární akce. (foto: archiv OPF 2019)

Co by to bylo za běh s děkanem, kdyby pan děkan sám neběžel? Pochopitelně se tak účastnil i děkan OPF prof. Ing. Daniel Stavárek, Ph.D., který se umístil mezi zaměstnanci Slezské univerzity na krásném druhém místě. Překonal ho jen JUDr. Petr Pospíšil, Ph.D., LL.M.

Jak pravil Pierre de Coubertin, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, tak věřme, že další ročník se šťastným pořadovým číslem 7 se uskuteční tak, jak jsme byli v minulosti zvyklí. Sláva vítězům, čest poraženým!

Kompletní výsledky zde: Vyběhni s děkanem - kompletní výsledková listina

Když se má běžet s děkanem, tak děkan nesmí chybět. Profesor Stavárek na fotografii první zleva. (foto: archiv OPF 2019). Když se má běžet s děkanem, tak děkan nesmí chybět. Profesor Stavárek na fotografii první zleva. (foto: archiv OPF 2019).