Fakulta veřejných politik se představila na roadshow TěhuDay v Bredě

• Radim Šlezingr
  • 02.10.2020
Jedinečný festival o těhotenství, porodu a rodičovství: TěhuDay se konal ve čtvrtek 24. září v OC Breda &Weinstein v Opavě a naše univerzita byla u toho.

Denisa Palionová – studentská redakce Slezské univerzity

Na návštěvníky této akce čekala bohatá nabídka přednášek, kterými provázela MUDr. Soňa Šuláková, vedoucí lékařka oddělení neonatologie a pediatrie Fakultní nemocnice Olomouc. V rámci programu se za naši univerzitu představila Mgr. Daniela Nedvědová, Ph.D., která přednášela o rizicích těhotenství v pokročilém věku, a také doc. PhDr. Yvetta Vrublová, PhD., s tématem sexuality v těhotenství. Fakulta prezentovala svůj nově otevřený studijní program Porodní asistence a nabídla ukázku pomůcek pro budoucí maminky. Připravila si pro ně i milé překvapení v podobě drobných dárků. „O studium porodní asistence byl vždycky i historicky vysoký zájem. Takže již v současnosti profese porodní asistentky je velmi prestižní. Jednak porodnic a gynekologicko-porodnických ambulancí přibývá, takže ten nedostatek porodních asistentek je znát. Jsme velice rádi, že se podařilo Slezské univerzitě právě pro lokalitu, zejména jako je Opava, Krnov, ale i část Moravskoslezského kraje, vzdělání nabídnout,“ dodala doc. PhDr. Yvetta Vrublová, PhD., garantka oboru Porodní asistence. (citováno z tohoto odkazu)

Fakulta veřejných politik představila svůj nově otevřený obor Porodní asistence. Fakulta veřejných politik představila svůj nově otevřený obor Porodní asistence.
Doprovodný program s praktickými ukázkami. (snímky: Denisa Palionová) Doprovodný program s praktickými ukázkami. (snímky: Denisa Palionová)

Generálním partnerem festivalu se v letošním roce stala zdravotní pojišťovna RBP. Ta v rámci doprovodného programu organizovala zónu zdraví s možností kontrolního měření fyzického zdraví, poradenství v oblasti zdravého stravování těhotných, kojících žen a malých dětí. V rámci edukační části se bylo možné zúčastnit i nácviku první pomoci u dětí. „Snažíme se těhulkám nabídnout něco nového, dát prostor inovativním pohledům na tradiční přístupy a diskutovat na aktuální témata a otázky, aby si těhotné ženy a maminky mohly odnést praktické rady, tipy, nápady, inspirace i konkrétní výrobky prověřené týmem odborníků v oblasti gynekologie, porodu a těhotenství,“ uvedla Gabriela Kotová, organizátorka roadshow TěhuDay. Atraktivitu projektu podpořily týmy zdravotnických subjektů, které poskytly zájemcům odborné konzultace i workshopy.