Nastupující prváci přijeli na Seznamovák 2018

• Martin Kůs
  • 16.09.2018

OPAVA - První zářijový víkend se uskutečnil nejen na půdě Slezské univerzity v Opavě Seznamovák pro prváky, adaptační a informařní víkend určený budoucím studentům prvních ročníků. Na něj opět nastupující posluchače pozvala Asociace studentů a přátel SU (ASPSU).

"V úvodu celé akce jsme studenty provedli městem Opava, aby věděli, kde co najít. Ukázali jsme jim rozmístění všech fakult, kde najdou rektorát, kde jsou koleje, případně kde najdou univerzitní knihovnu. A právě touto zrekonstruovanou knihovnou nás provedl Lukáš Burkot, který studentům vysvětlil, jak se v knihovně hledá nebo kde co najdou, a také nám ukázal, kde najdeme bibliobox, kdyby byla knihovna zavřená," uvedla k části Seznamováku předsedkyně ASPSU Lucie Zelinková.

Nový obrázek

Sobotní odpoledne účastníci Seznamováku strávili na půdě Filozoficko-přírodovědecké fakulty, konkrétně v areálu na Hradecké ulici, kde na ně čakala  přednášková část.
"Prvákům jsme vysvětlili, jak na STAG, jak probíhá zápis předmětů, nebo jak se přihlásit do školního e-mailu. Přiblížili jsme studentům také, jak funguje studijní oddělení, nebo na koho se obrátit, když něco potřebují. Ve zkratce řečeno jsme studentům přiblížili univerzitní život a veškeré jeho náležitosti," pokračuje předsedkyně ASPSU s tím, že po přednáškách se všichni přesunuli do místního klubu a společně poseděli při malé grilovačce.

"V neděli ráno jsme po společné snídani dali prostor veškerým dotazům a otázkám, které jsme se pokusili studentům vysvětlit. Ale Seznamovák není jen, o přednáškách. V rámci programu jsme si také zahráli různé seznamovací hry, pokecali a užili si Super víkend!

Nový obrázek