Studenti Slezské pomáhají uklízet lesy napadané kůrovcem

• Daniel Martínek
  • 04.08.2020
Mezigenerační a dobrovolnické aktivity Spolku Počteníčko – Student v lese už dorazily také na půdu Slezské univerzity. Naši studenti se zapojili do zvelebování a revitalizace lesů v Moravskoslezském kraji, které jsou postiženy kůrovcovou kalamitou. Jedná se o projekt, kde se spojuje zkušenost seniorů s elánem studentů středních i vysokých škol. Už dvakrát dobrovolníci uklízeli lokalitu Slepenec nedaleko Slezskoostravského hradu v Ostravě. Tipnete si výsledek? 67 pytlů odpadků, skla, krabic a dalších předmětů, které rozhodně do lesa nepatří.

Autor: Jakub Plaskura – studentská redakce Slezské univerzity

Úklid jako takový však není jedinou náplní této činnosti. Student v lese se přesunul také do Beskyd, kde za pomoci tamních lesníků studenti vysadili 150 nových stromků právě v místech, kde kůrovec řádil nejvíce. Záštitu nad projektem převzal i hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a Slezská univerzita může být hrdá na dobrovolníky ze svých řad. Kdo ví, třeba se zrovna ty po přečtení kompletního článku přidáš také.