Užili jste si pohled na kometu Neowise? Ještě je šance! Dobré vědět poradí, jak na to

• Jan Polák
  • 22.07.2020
Jak možná někteří z vás vědí, stal se otec pořadu Dobré vědět Jiří Dobrý tatínkem svého prvorozeného dítka. Při jedné z procházek s kočárkem po lese se s námi ve videoblogu Jirka podělil o tipy a rady, jak si užít na noční obloze kometu Neowise. Jde totiž o ojedinělou příležitost! Naposledy byla kometa Neowise k vidění zhruba před 4 500 lety, takže si pohled na ni mohli dopřát například stavitelé Velké pyramidy v Gíze, kterou možná znáte také pod názvem Cheopsova pyramida. Jiří Dobrý svým neotřelým podáním v nejnovějším videu radí, kdy je dobré se na kometu zaměřit a s jakou technikou ji kvalitně zvěčníte na fotografii. A pozor! Ideální podmínky, jak se s kometou Neowise ještě setkat, končí už v tomto týdnu!

Autor: Jakub Plaskura – studentská redakce Slezské univerzity

Více informací najdete v tomto videoblogu Jirky Dobrého  „Jak si v červenci 2020 užít kometu Neowise“

Kometa Neowise, zdroj krasnesvestlo.cz (autorská práva Václav Bacovský) Kometa Neowise, zdroj krasnesvestlo.cz (autorská práva Václav Bacovský)