Naši studenti natáčí s top osobnostmi kraje

• Daniel Martínek
  • 05.06.2020
Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který předá pomyslnou štafetu populárnímu zpěvákovi s exotickým jménem Mirai. Ten dále vyzve …Ale to již v této chvíli nesmíme prozradit. Uvedená jména jsou však jen malou ochutnávka „hereckého“ obsazení, se kterým aktuálně pracují naši studenti oboru Multimediální techniky. Praktickou výuku a multimediální praxi obohatilo natáčení se známými osobnostmi kraje pro projekt připravovaný krajskou destinační společností MS Tourism, s.r.o. a Slezskou univerzitou v Opavě. Jejím cílem by mělo být přitáhnout do kraje více turistů.

Autor: Karin Martínková

Patnáct významných osobností a patnáct zajímavých destinací našeho kraje, tak vypadá velmi zjednodušeně natáčení studentů bakalářského programu Multimediální techniky na Slezské univerzitě v Opavě. Pod režijním vedením kmenového pedagoga Ondřeje Smékala a pod produkčním vedením Moravskoslezské filmové kanceláře, která je součástí krajské destinační společnosti MS Tourism, s.r.o., vzniká série pozvánek do našeho kraje. Známé tváře, mezi nimiž možná nebude chybět ani rektor naší univerzity, představí svá oblíbená místa moravskoslezského regionu potenciálním turistům z celé České republiky.

Autor: Štěpán Bajt, student oboru Multimediální techniky. Autor: Štěpán Bajt, student oboru Multimediální techniky.

Režijní supervize se ujal Ondřej Smékal a natáčení se postupně účastní na různých pozicích ve štábu studenti prvního a druhého ročníku Multimediálních technik. „Nejpříjemnějším překvapením pro nás bylo asi natáčení s ředitelem ostravského studia České televize,“ popisuje jeden z natáčecích dnů Smékal. „Bylo vidět, že jsme si my i pan ředitel natáčení užívali a od zkušeného televizního matadora jsme dostali i několik užitečných rad, takže jsme měli pocit, jako byl součástí našeho filmového štábu,“ doplňuje.

„Jsme opravdu moc rádi, že Ondřeje a už parádně sehraný studentský štáb máme a že ostatní mohou vidět, jaký potenciál se v nich skrývá. Sehranosti a rychlých reakcí štábu si už všímají i osobnosti a velmi to kvitují. A vidím na vlastní oči, že se tak lidi dovídají, co to vlastně je v Opavě za obor a co studenti umí. A jsou pozitivně překvapeni“, potvrzuje Hana Vítková z Moravskoslezské filmové kanceláře.

Autor: Vanda Kašlíková, studentka oboru Multimediální techniky. Autor: Vanda Kašlíková, studentka oboru Multimediální techniky.

„Účast univerzity a studentů na projektu je výsledkem dlouhodobé spolupráce s Moravskoslezskou filmovou kanceláří, která spadá svým zřízením pod kraj,“ uvádí vedoucí Centra multimédií a propagace na Fyzikálním ústavu Martin Petrásek. „Když pak přišla krajská destinační společnost s ideou videopozvánek, obrátili se právě na nás a rektorát,“ dodává. Díky kreativnímu přispění studentů začaly vznikat pozvánky, které můžete od 5. června vídat v kampani Moravskoslezského kraje i mnoha osobností a influencerů na sociálních sítích, a také na webových stránkách projektu mamesvetovykraj.cz.

Autor: Jonáš Jirovský, student oboru Multimediální techniky. Autor: Jonáš Jirovský, student oboru Multimediální techniky.