Jedna báseň z bytu Ondřeje Hložka

• Daniel Martínek
  • 04.05.2020
Současná „koronavirová“ situace uvěznila doma nejenom studenty Slezské univerzity v Opavě, ale také její kreativní absolventy. Jedním z nich je také absolvent oboru Česká literatura na Slezské univerzitě v Opavě, ale především básník – Bc. Ondřej Hložek.
Autor: Jan Polák – studentská redakce Slezské univerzity

Tomu dala televizní stanice ČT art příležitost interpretovat jednu ze svých básní v rubrice Jedna báseň z bytu do bytu, která se zaměřuje na autorské čtení básní vzniklých v posledním půlroce. Jak se to Ondřejovi povedlo, můžete vidět, slyšet a posoudit sami.

Tvorba Ondřeje Hložka zaujala také redakci MF Dnes. „Ostrava, to je taková má smrtná děvucha,“ říká Ondřej Hložek, který se v jejich seriálu Ostravské stopy vyznává ke vztahu k Ostravě. Více se dočtete v článku zde.