AKTUALIZACE k 28. 4. 2020! Částečné zpřístupnění univerzitních knihoven SU

• Daniel Martínek
  • 17.04.2020
Na základě nedávno zveřejněného plánu vlády k uvolňování opatření proti šíření koronavirové epidemie dochází od 20. dubna 2020 ke změně zpřístupnění Univerzitní knihovny Slezské univerzity v Opavě sídlící v přístavbě budovy Fakulty veřejných politik v Opavě (Bezručovo náměstí 885/14, Opava).

Aktualizace k 28. 4. 2020: Univerzitní knihovna Slezské univerzity v Opavě rozšiřuje nouzovou výpůjční dobu. Po předchozí domluvě si své knihy můžete vyzvedávat od úterý do pátku vždy od 9 do 12 hodin.

Platí stále stejná pravidla pro výpůjčky v nouzovém režimu, která uvádíme v letáku pod textem. Knihy lze vracet pouze do biblioboxu v přízemí knihovny, kam se snadno dostanete přes hlavní budovu Fakulty veřejných politik v Opavě okolo její vrátnice. Budova fakulty je přístupná ve všední dny v čase 6:30 - 17:30 hodin. Stále platí, že všechny výpůjčky máte na nezbytně nutnou dobu prodlouženy. Jednoduchou mapu, jak se dostat k biblioboxu, najdete v této aktualitě Univerzitní knihovny SU.

Další univerzitní knihovny se řídí podmínkami stanovenými konkrétními součástmi Slezské univerzity, jež tyto knihovny spravují, např. zde uvádíme podmínky pro výpůjčky v Univerzitní knihovně - pracoviště Karviná (viz bod 3. aktuality). Knihovna Matematického ústavu je vzhledem k epidemiologické situaci otevřena pouze v úterý od 10:00 do 14:00 hodin a ve čtvrtek od 14:00 do 17:30 hodin. Více informací uvádí Matematický ústav v Opavě zde.