Studentka Slezské univerzity Klára Janská bojuje v soutěži Sestra Sympatie. Podpořte ji svými hlasy!

• Martin Kůs
  • 22.01.2020
Možná je to soutěž, o které jste nikdy neslyšeli. Sestra Sympatie je klání, kterého se účastní vybrané zdravotní sestřičky ze všech koutů České republiky. Vybírá se ta nejsympatičtější a nejvýjimečnější z nich. Jde o jakousi oslavu práce zdravotní sestry, která je velmi potřebná, záslužná a mnohdy také nevděčná. Proto máme radost, že letos má v soutěži svou stopu i Slezská univerzita v Opavě.

Autor: Jakub Plaskura - studentská redakce Slezské univerzity v Opavě

Klára Janská je posluchačkou prvního ročníku dálkového studia oboru Všeobecná sestra, přitom, jak sama přiznává, pracuje ve FN Olomouc už několik let jako praktická sestra na II. interní klinice – gastroenterologické a geriatrické. Větší kompetence a možnost kariérního postupu ji přivedly ke studiu do Opavy, kterou teď může tato sympatická rodačka z Prostějovska reprezentovat.

Nový obrázek

Jak vlastně můžete pro Kláru hlasovat?
Je to prosté. Stačí poslat SMS ve tvaru SESTRAmezeraSYMPATIEmezera19 (můžete užívat velká i malá písmena) na telefonní číslo 903 09 06. Cena jedné SMS je 6 Kč včetně DPH. Z jednoho telefonního čísla lze poslat neomezený počet SMS. Konec hlasování je naplánován na 24. února, takže je ještě spousta času s hlasováním pohnout ve prospěch naší milé kolegyně.

V tuto chvíli jde Kláře Janské o postup do celostátního finále, které se bude slavnostně konat v pražském paláci Žofín. Každá SMS tak může mít svou váhu. A co by vás ještě o Kláře mohlo zajímat? Je to sportovec tělem i duší. V zimě u ní vítězí lyže, a když to počasí jen trochu dovolí, oprašuje kolo a uniká z ruchu velkoměsta. Věrným společníkem je její pes, který je dle jejích slov i Klářiným největším koníčkem. A proč se vlastně Klára do soutěže přihlásila? Přiznává, že zprvu nebrala celou soutěž moc vážně a spíše se hecovala s kamarádkou, kdo to dotáhne dál. V prvním kole soutěže se však Klára Janská umístila na 5. místě z 18 přihlášených sester a bylo jasné, že postup do semifinále už ji nemine. Aby jí neuniklo ani velké finále je už mj. také na vás a vašich SMS hlasech.