Dobré vědět vyrazilo na opavské gymnázium

• Martin Kůs
  • 10.12.2019
Jiří Dobrý a Jiří Malík společně s Ondřejem Smékalem, studenti Slezské univerzity, měli ve středu 20. 11. dvě přednášky pro Slezské gymnázium v rámci Dne přírodních věd o své cestě do jihoamerického Chile. Tato trojice studentů Slezské univerzity v Opavě se tam nevydala jen na dovolenou, ale byli tam bádat zejména kvůli svému úspěšnému youtube pořadu Dobré vědět, který mapuje nejrůznější vědecké skutečnosti zábavnou formou a stává se tak zejména mezi lidmi školou povinnými více a více populárnější.

Autor: Luděk Lazarczyk, Jakub Plaskura - studentská redakce Slezské univerzity v Opavě

V první části přednášky popisovali pánové cestu do Chile. Proč tam jeli? Jak přežívali? Jak cestovali? O to všechno se studenty Slezského gymnázia podělili . Fotky a videa z ní doprovázely celou tuto část. V druhé části pro studenty Slezského gymnázia byly připraveny otázky z různých oblastí přírodních věd. Velká část těchto otázek se dotýkala témat, kterými se ve svých dílech zabývají tvůrci pořadu Dobré vědět a také témat spojených s jejich cestou do Chile. Na vypracování otázek měli studenti časový limit a po jeho uplynutí Jiří Dobrý prošel ty nejzajímavější otázky se studenty. Naši cestovatelé tak mohli zábavnou formou rozšířit středoškolákům obzory. Byla to taková moderní škola hrou! Nakonec jim otec celé myšlenky Jiří Dobrý pustil jeden díl Dobré vědět a logicky následovala diskuze a otázky. Jelikož akce proběhla bez problémů a všechny zúčastněné strany se shodly, že šlo o skvělé okysličení tradiční gymnaziální výuky, je pravděpodobné, že podobná přednáška pro naše vědátory nebyla tou poslední.

Nový obrázek