Univerzitní studenti připravují Vánoce pejskům

• Petr Korviny
  • 05.12.2019
OPAVA - „Blíží se období Vánoc, tedy času zázraků a dobrých skutků. My jsme se rozhodli i letos jeden takový dobrý skutek udělat! Už po druhé vás prosíme o pomoc pejskům z Městského útulku Opava, pojďte do toho s námi a udělejme radost pejskům, kteří zůstali sami!“ uvádí k akci Lucie Zelinková, prezidentka Studentská unie Slezské univerzity s tím, že sbírka se uskuteční v týdnu od 9. do 13. prosince.

Studentská unie již několik let organizuje v adventní době dobročinné sbírky. Ty zaměřuje buď ve spolupráci s Charitou Opava na obyvatele chráněných bydlení, pro které se shromažďují hlavně potraviny a hygienické potřeby, nebo právě psy v městském útulku. Letos jsou na řadě čtyřnozí kamarádi, kterým je určena sbírka Vánoce pejskům.

Jako vhodné dárky pro opuštěné psy Lucie vidí psí granule, konzervy, pamlsky, deky, kosmetiku či hračky, tedy např. míčky, dentální kosti, gumové i plyšové hračky, ale také antiparazitika či vitamíny. Tedy věci, které psům opravdu pomohou.

„Své dárky může přinést kdokoli. Jednotlivá sběrná místa opět budou v budovách Slezské univerzity, tedy v budově rektorátu (Na Rybníčku 1), Fakulty veřejných politik (Bezručovo nám. 14), Filozoficko-přírodovědecké fakulty (Bezručovo nám. 13 a Masarykova třída 37), ale připojují se i některé z opavských škol. Takže dalšími místy, kam mohou lidé věci pro pejsky přinést, jsou v budovách Základní školy T. G. Masaryka, Mendelova gymnázia a Základní školy Ilji Hurníka,“ vypočítává prezidentka univerzitních studentů.

My ještě doplňujeme, že letos bude jedno ze sběrných míst také na Vánočním jarmarku studentů Slezské univerzity, který se uskuteční 10. prosince v areálu Fakulty veřejných politik v Opavě (Bezručovo nám. 14).

Nový obrázek